SİMİT BÖLGESİNDEN KURTULMANIN YOLLARI

Bel ve bel çevresinde oluşan yağlanmalardan gelen şikayeler her geçen gün artıyor. Hızlanan hayatımızın içerisindeki yoğunluk ve stresle birlikte hayatımız değişmeye başladı. Daha çok çalış daha az dinlen dönemi gelen herkes alınan aşırı kilolardan, bölgesel yağlanmalardan kurtulmanın peşinde. Hem çalışma şartlarının yoğunluğu ve çalışanlara tanınan hakların azlığı hemde hızlı yaşama ayak uydurmaya çalışan gıda firmalarının ürettiği hızlı tüketilen küçük ama kalorisi yüksek olan gıdalar hayatımızı tehlikeye sokuyor. Şartlarınız ne olursa olsun kendinizi önemseyerek işe başlamalı ve kendi beslenme, sağlık, spor kısacası hayat değerlerinizi ve standartlarınızı yükseltmelisiniz. Nasıl mı? Kendinizi önemseyerek. Ve sağlıklı adımlar atarak. Bölgesel yağlanmalardan tek taraflı destek ile kurtulmak mümkün değil. Bu nedenle spor, sağlık, beslenme ve hatta günlük hayatınızdaki alışkanlıklarınızı büyük adımlarla değiştirmelisiniz. Sizlere bu değişim için önerdiğim bir kaç yol var. Bu yolu takip ederek iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.
Oturarak Geçen Zamanınızı Minimuma İndirin Ofiste, evde günlük hayatınızde nerede olursa olsun sabit ve oturarak uzun süre kalmayın. Yapılan araştırmalar oturan kişilerin yağlanma oranının bir ay içerisinde yüzde yetmiş artış gösterdiğini kanıtlamış. Bu gün içerisindeki oturma sürenizi ne kadar azaltırsanız bel ve bel çevresindeki yağlanmalara karşı koymuş ve azaltmış olursunuz.
Gün İçerisindeki Hareketinizi Arttırın Aktivitelerinizi arttırın. Daha çok ev işi, daha çok komşu ziyareti, daha çok merdiven çıkma daha çok iş molası, daha çok hareket edin. Günlük hayatınızın arasına hareket etmenizi sağlayacak işler ekleyin.
Su İçme Alışkanlığı Edinin Su içme özelliklede ılık su sindirim sisteminin bulunduğu bölgeye ve çevresinde oluşan yağlanmalara karşı oldukça etkilidir. Bel ve bel çevresindeki yağlanmalaradan kurtulmanın en kolay ve sağlıklı yolu su içme alışkanlığıdır. Vücudumuzda günlük aktivitelerimizle birlikte belli bir miktar su kaybı gerçekleşir. Bu su kaybının yerini her gün tekrardan doldurman gerekmektedir. Yani her gün düzenli su içerek bu kayıpların yerini doldurman ve vücudunun daha sağlıklı, rahat işlemesi içinde ilave su tüketimi gerçekleştirmen gerekmektedir.
Yürüyüş Yapın Yürüyüş bel ve bel çevresindeki yağlanmalara karşı çok iyi bir spordur. Karın kaslarının kuvvetlenmesiyle birlikte etrafında yer alan yağlanmaların azaldığını ve simit bölgesindeki sorunun yok olduğunu görmek için her gün atmış dakikanın altında olmayacak şekilde tempolu yürüyüş yapmalısın.
Simit Bölgesi Özel Egzersizler Yapın Bir çok farklı spor dallarının sadece ihtiyacınız olan bölgeleri çalıştıracak hareketlerden bir antrenman programı hazırlayın ve her gün en az 30 dakika tek bölge yani simit bölgesi özel egzersiz yapın. Bir ay içinde büyük bir fark göreceksiniz.
Yağlı Ve Hazır Gıdalardan Uzak Durun Dondurulmuş hazır gıdalar içeriklerinde bulunan kimyasal maddeler, tuz-şeker oranı ve yağlar aşırı derecede yüksek kaloriler içerdiği için vücudunuzda özellikle bel ve basen bölgenizde fazla yağlanmalara sebep olur. Bu besinlerden uzak durarak yağlanma oranınızı azaltabilir günlük kalori alımınızı düşürebilirsiniz.
Gece Atıştırmalarına Son Verin Gece geç saatlerde yenilen her gıda bel ve basen bölgenizdeki yağlanmaları destekleyeceğinden ilk olarak bu alışkanlığınızdan vaz geçmelisiniz. Ne yediğiniz yada ne kadar yediğinizin önemi yok aslında tüm olay bir şeyler yemiş olmanız. Ve bunları uyumadan hemen önce yiyor olmanız sağlığınızı daha çok riske atıyor. Yemek ve uyku arasında en az 2-3 saat olması gerekmekte. Bu sadece rahat bir uyku için geçerli. Ancak daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak için en az dört, beş saat ara olması gayet yeterli.

Önerilen Makaleler