RUNFIRE CAPPADOCIA 2016 KOŞUSU

ATEŞE DOĞRU ZORLU KOŞU’DA SİZİ NELER BEKLİYOR?
Kapadokya’nın mistik ve büyüleyici vadileri ile Tuz Gölü’nün sonsuz beyazlığında 23-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ultra Maraton, Dicovery 6G, Discovery 4G, RFC Zor1Gün, Kurumsal Yarışlar, RFC 20K ve halk koşusu olmak üzere 7 kategoride gerçekleşen “Runfire Cappadocia” 23 Temmuz pazar günü başlayıp, doğa ve spor tutkunlarının sınırlarını zorlayacak. Uluslararası boyutta gerçekleşen, 6 etapta toplam 260 km’lik parkuru ile en büyük outdoor spor organizasyonu olma özelliği taşıyan “Runfire Cappadocia”nın startı Uçhisar’dan verildi. “Runfire Cappadocia” Güvercinlik Vadisi, Damsa Barajı, Yüksek Kilise, Güzelyurt, Ihlara Vadisi, Hasan Dağı ve Tuz Gölü üzerinden geçtikten sonra Çavuşin, Ürgüp ve Göreme vadilerinden geçip tekrar Uçhisar’da son bulacak.

Kapadokya’nın en güzel vadilerinden oluşan parkuru deneyimlemek isteyen onlarca koşucunun katılımıyla gerçekleşen organizasyon boyunca, tarihi dokusu koruma altında olan Kapadokya’nın en değerli yerleri gün gün görülecek, yarışmacılar rekabet ederken birlik olacak, kamp ortamında eğlenecek ve hayatları boyunca unutamayacakları anılara sahip olacaklar. Yarışma adı altında geçse de “RunFire Cappadocia” temelinde birlik ve paylaşmayı barındıran, kurallar ve zorluklara karşı sadece yaşayarak öğrenebileceğiniz, unutulamayacak bir hayat deneyimi. Bu deneyimi yaşamak isteyenlerin en hızlı şekilde hayatınızda bir kere mutlaka yapılması gerekenler listesine almasını tavsiye ediyoruz.

Runfire Cappadocia Hakkında Merak Edilenler;

Uzun Etap ekibinin düzenlediği organizasyon boyunca, ekip üyeleri takip cihazınızdan sizi takip ederek parkurlarda kaybolma, yanlış yoldan gitme ve olası acil durumlarda en hızlı şekilde sizinle iletişime geçerek yardımcı oluyorlar.
Organizasyon boyunca ultra koşucuları kesinlikle yanlarında ilk gün getirdikleri yemekler dışında yemek yiyemiyorlarken ve sırt çantaları ile koşmak zorundalarken, 4G ve 6G gibi etaplarda yarışan diğer tüm yarışmacılara kamp alanında sabah ve akşam kumanyaları teslim ediliyor ve kamp eşyaları koşu bitiminde özel araçlar ile bir sonraki kamp alanına taşınıyor.

Yarışmacılara “Uzun Etap Organizasyon” Tarafından Sağlanan Hizmetler;
RunFire Cappadocia koşusu boyunca kamp alanlarında tuvaletler, duş alanları, yemek ve su alanları, çadır ve acil durum hizmetleri yarışma ekibi tarafından karşılanmaktadır. Ultra Yarışmacıları hariç herkesin yemek kumanyaları ekip tarafından hazırlanıyor ve kamp alanında teslim ediliyor.
Yarışma için Yanınızda Götürmeniz Gerekenler
Sizin yanınıza uyku tulumu, mat, koşu eşyaları; koşu ayakkabısı, yedek iç çamaşırı, koşu şortu, tayt, tişört, gözlük, polar, çorap vb. , vitamin ve enerji verici takviyeler (eğer kullanıyorsanız), geceleri soğuk olduğu için eşofman takımı, koşuya özel gps li saat (isteğe bağlı), yağmurluk, rüzgarlık, güneş kremi, koşu için şapka, koşuya özel hafif çanta, su matarası, havlu, sabun, diş fırçası ve macunu, lens kullananlar lens suyu, yedek lens, numaralı güneş gözlüğü, saç bandı ve tokası, ped ve tampon, günlük ped, el, vücut, yüz ve vitaminli dudak kremi, uçuk kremi, törpü, tırnak makası gibi kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda gerekli olan şeyler. Bunlar kişiden kişi ye görede değişiklik gösterebilir. En çok dikkat etmeniz gereken 6 gün boyunca bu kampta kalacağınız için düzenli kullandığınız ilaçlar, sağlık gereçleri gibi birinci derecede önemli şeyleri yanınızda mutlaka yedekli bulundurmanız.

Yarışmadan bir gün önce tüm katılımcılar kamp alanında olmak ve yarışma rotaları ile ilgili briefingleri almak zorunda. Bu esnada tüm yarışlar için hazırlanmış olan rotalar yarışmacılara söyleniyor ve yarışmacılara rotalarda hangi yönden gitmeleri gerektiği tek tek açıklanıyor. Kurallar tekrar hatırlatılıyor. Özellikle Ultra koşacak olan yarışmacıların çanta, ekipman ve yemek kontrolü yapılıyor ve ultraların ne koşarken ne de kamp alanında başka birilerinden, marketten, bakkaldan yemek almaları yasak olduğu belirtiliyor. Eğer alırlarsa ve yakalanırlarsa yarıştan diskalifiye oluyorlar. Yani ilk gün yanlarında hazırladıkları yemekler ile son güne kadar idare etmek zorundalar…

Koşunun sonunda yarışmacıları muhteşem bir karşılama bekliyor, Finish i geçen yarışmacıları davul eşliğinde büyük bir coşkuyla karşılayan Uzun Etap ekibinden Özge fotoğrafta… 

Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!!
Organizasyon boyunca sosyal medya üzerinden de yarışlarda yaşanan tüm güzel anıları takip edebilirsiniz.
Instagram hesabınız üzerinden; @uzunetap ı takip ederek tüm organizasyon hakkında fikir sahibi olabilir, yine Instagram üzerinden #runfirecappadocia ve #uzunetap hashtag ini de takip ederek yarışmacıların paylaştığı anları, video ve fotoğrafları görebilirsiniz.
Facebook hesabınızdan RunFire Cappadocia hesabını takip ederek yarış boyunca çekilen fotoğraf ve videolara ulaşabilir, eğer yarışan yakınlarınız varsa onların keyifli anlarını bu hesaplar üzerinden paylaşabilirsiniz.
Organizasyon hakkında daha detaylı bilgi için www.runfirecappadocia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
https://www.instagram.com/p/BIP1iXaAbkl

https://www.instagram.com/p/BIKpzKdgSdM
https://www.instagram.com/p/BISdmOagLKG
https://www.instagram.com/p/BISFJA2ACSe
https://www.instagram.com/p/BISdJX2gc4O

Önerilen Makaleler