AŞKTA KAZANMAK İÇİN 4 SPİRİTÜEL DERS

Aşkta Kazanmak…

Bir an için duraklat tuşuna basın hayatınızda…iş ile ilgili yetiştirmeniz gerekenler, çocuğunuzun okul takvimi, tatil planlarınız, herhangi çalan ya da öten cihazınız…
Son günlerde aşk hayatınız nasıl gidiyor? Kalbiniz ne diyor? Eğer yalnızsanız ilginizi çeken tiplerle mutsuz olduğunuzu fark ettiniz mi? Eğer bir beraberliğiniz varsa bazı sorunlarınız olduğunuzu düşünüyor musunuz? Yardım çağrısı zamanı mı?
Ders 1: İstedikleriniz için beklemeyin.
Başka birinin değişkenlik gösterebilecek yetersizliklerinizin kurbanı olmaktansa aşkınızdaki kaderin patronu olmak kendinizi ne kadar iyi hissettirir? Aşk hayatınızda ilgili tüm şikayetlerin hisse senetlerini siz satın alın ve bunların hepsinin sizin olduğu iddiasında bulunun
Eğer mum ışığında yemek seviyorsanız, mumları yakın. Bir çeşit yemeği daha çok seviyorsanız ve masada onu görmek istiyorsanız veya bir temizlik düşkünü olarak her yeri temiz görmek istiyorsanız bunları düşünmeyin ve siz uygulayın. Denemedikten sonra bunun size nasıl hissettireceği hakkınızda hiçbir fikriniz olmayacaktır. Çiftler için bu iletişim bir anahtardır. Belirsiz olan beklentiler hayal kırıklıklarının ipuçlarıdır.
Yalnızlara sesleniyorum; Bu dediklerim istedikleriniz ve istemedikleriniz veya alacağınız aksiyonlar konusunda net olmanızdır. Hayatınızın aşkıyla karşılaşmayı arzuluyorsanız bunun farkına varın ve bir tane bulmak için hemen harekete geçin ve diğer gereksiz ilişkilerinizi kesip atın.
Bir şeyi basitçe dilemek, konuşmak, şikayet etmek ya da direkt olarak bir şeyi tekrarlayarak talep etmek onun gerçekleşmesini sağlamayacaktır. Bunlar sizin hayalleriniz, bunları gerçekleştirmek için birini bulmayın.
Ders 2: Yargılanmak için yargılamayın
Partnerinizle ilgili hoşunuza gitmeyen her şeyi bir kenara not alın. Mesela; iletişim kurmayı sevmez, dürüst değildir, söylediğini asla yapmaz, tembeldir…Sizin için de bu suçlamaları karşı tarafın da yapacak olması çok büyük ihtimaldir, sadece aynı yönde veya şiddette olmayabilir. Eğer büyük konularda yalan söylüyorlarsa, siz de küçük konularda mı yalan söylüyorsunuz? Eğer sorunları görmezden geliyorsa rahatsız edici durumlardan nasıl kurtulmak için ne yapıyorsunuz? Kendi masumiyetinizi onun suçluluğuyla karşılaştırmak yerine birbirinizin kusurlarını tamamlamaya izin verin. Söz veriyorum, daha iyi olacak.
Kendi kusurlarınızı ortaya dökmenin kolay olmadığını biliyorum ama dürüstlüğe giden yol da buradan geçiyor.
Ders 3: Onu sizin ve neden seçtiğinizi asla unutmayın!
Partnerlerimiz bizi hayal kırıklığına uğrattığında onları aslında bizim seçtiğimizi (ve neden) tamamen unuturuz. Biz onları hayatımıza davet ettik ve onu neden sevdiğimizi, onunla ilgili hangi özelliklerin bizi ona sürüklediğini görmezden geldik.
Mesela, partnerinizin cömertliğinden hoşlanıyorsunuz ancak onun parayı size harcamak yerine bir yere bağışta bulunarak harcadığını görünce kıskanıyorsunuz. Kendimi dürterek silkelendiğimde onu neden seçtiğimi hatırlıyorum ve o cömert kişi geri dönüyor, ben ise kendimi onunla gurur duyar halde buluyorum.
Şimdi bir dakika durun ve partneriniz hakkında ilk hoşunuza giden veya çekici bulduğunuz şeyi düşünün; duygusallığı, gücü, kararlılığı, sadakati….
Bunlar yapbozun parçalarıdır, ve tam da sizin içinizdeki boşlukları dolduracak şekillerden oluşmaktadır, daha iyi veya daha kötü şekilde…
Ders 4: Kendi görüşünüzü kaybetmeyin
Sonuç olarak ilişkide nasıl görünmek istediğinizi veya nasıl bir rolde olacağınızı siz seçiyorsunuz. Şu bir gerçek ki kimse huysuz, rahatsız edici, dırdırcı, soğuk nevale, kavgacı biri olmayı hayal etmez.  Bu nedenle siz kendi duruşunuzu kaybetmeyin.
Partner olarak nasıl biri olmak istediğinizle ilgili hayalleriniz var ve bu hayallerinizle mi yaşıyorsunuz? Kendi mutluluğunuzun kaynağının siz olduğunu mu düşünüyorsunuz? İşte gelmiş geçmiş alınabilecek en büyük ders bu. Bunu bu şekilde görebiliyorsanız devam edin ancak bu hissi paylaşmayı da unutmayın..

Önerilen Makaleler