Zayıflamak için 20 sebep ve ipuçları

 1. Yıllardır giremediğiniz o seksi jeanlerinizin içine yeniden girin. İpucu: Hazır gıda tüketimini şu an bırakın. Ve evde sandviç, meyveli yoğurt ve salata yapıp iş yerinizde, okulunuzda bunları tüketin. Uzun süreli yürüyüşlerle, yağ yakımınızı hızlandırın.

 1. Yaz yaklaşıyor…Şort giyen kızların bacaklarında selülit aramak yerine, bacaklarınızı mini şortla ortaya çıkartın. İpucu: Meyve suyu veya bitki çayı bile olsa, sıvı tüketiminizin içinde şeker bulundurmayın. Sıvı gıdaların kana karışması daha kolaydır. Ve selülit görünümünüzün artmasına daha olumsuz bir etken olur. Sıvı ve şekerli gıdalardan uzak durun.

 1. Tuzluklarınızın kısa kollu bluzlarınızdan sarkmasını engellemeniz için zayıflayın. İpucu: Pilates lastiği ile yapacağınız kol egzersizlerinden yardım alın. Yemeklerin tadına bakmadan tuz atmayın. Kol egzersizlerine ağırlık verin ve bir ay boyunca her gün 1 saat olmak üzere, sadece kol ve omuz çalışın, farkı göreceksiniz. Yüzme, pilates, tenis gibi sporlardan ve spor merkezlerindeki aletlerden yaralanın.

 1. En yakın arkadaşınız 36 bedene düşmüşken, yanında daha kilolu gözükmemek için zayıflayın. İpucu: Spor merkezinizde ya da evinizde egzersizlerinizi aksatmadan yapın. Ve öğle yemeğinizi evden götürün. Diyet yoğurdun içine yulaf ve taze meyveler doğrayarak tüketin. Hem sağlıklı hem de sizi uzun süre tok tutan besinler almış olursunuz.

 1. Parti zamanı, gece elbiselerinizi bol dekolteli almak için; iyi bir diyetle sizinle birlikte. İpucu: Pilates’in göğüs ve sırt hareketlerinden yardım alın. Bir ay öncesinden, bir parti için hazırlanmaya başlayın. Çok basit bir davet bile olsa kendinize hedefler koyun ve oradan alacağınız olumlu sonuçla doğru yolda olduğunuzu bilin. Toplum içinde beğenilmek, her kadını mutlu eder. Dekolte bölgeleriniz için, göğüs ve sırt bölgelerinize yoğunlaşarak çalışın. Antrenörünüze bir ay boyunca, sadece bu bölgeleri çalıştırmak istediğinizi söyleyin. İyi bir program uygulayın. Eğer evde yapacaksanız göğüs, sırt ve karın bölgelerinizi çalıştıracak pilates hareketlerinden yararlanın.

 1. Zayıflamak, iyi bir yaz alışverişi için bahaneniz olsun. İpucu: Her gün en az 90 dakika yürüyüş şart… Yürüyüşlerden sonra, ılık duş alın ve vücut yağınızla kendinize yapacağınız masaj, portakal görünümünden kurtulmanıza yardımcı olacak ve yağ yakımınızı hızlandıracaktır.

 1. Kendinize güveniniz artsın ve kıyafet seçimlerinizi cesurlaştırın. Kıyafetlerle vücudunuzu kapatmaya çalışmayın. İpucu: Her gün en az 30 dakika pilates şart…  Pilates sıkılaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu da, en az iki beden incelmeniz anlamına geliyor. Kilolarınızın aynı kalmasına üzülmeyin, sıkılaşmak, yağ kütlenizin azaldığının belirtisidir. Organik beslenmeye dikkat edin, aldığınız besinlerin doğallığı çok önemli. Kahvaltı dışında yağ tüketmemeye özen gösterin.

 1. Kaçamak tatlı sayınızı artırmak için bahaneniz, inceliğiniz olsun. Yediklerinizden pişmanlık duyacağınıza mutlu olun… İpucu: Her gün en az 30 dakika egzersizle birlikte, 30 dakika tempolu yürüyüş şart… Aldığınız kalorileri yakabilmelisiniz ve spor bunun en kolay yolu. Aldığınız kaloriyi yakmakta sıkıntı çekmediğinizde ve istediğiniz bedene kavuştuğunuzda kaçamak sayınızı artırabilirisiniz. Tabi sporu bırakmamak ve sağlıklı beslenmekten vazgeçmemek şartıyla… Çalıştığınız kadar ödülü de hak ediyorsunuz.

 1. Her gün ne giysem derdini daha mutlu yaşayın. İpucu: Hazır gıda tüketimini şu an bırakın. Ve yüzerek form tutmaya başlayın. Haftalık yapacağınız programa, yürüyüşü de eklemeyi unutmayın.  Hızlı sonuç almak için, beslenmenize diyeti değil, sağlıklı beslenmeyi ekleyin. Sabahları aynada sıkı bir kalça ve ince bir bel gördüğünüzdeki mutluluğu düşünün ve çok çalışın.

 1. Hobi edinin ve bu spor olsun… Zayıflayın ve rahatlayın. Sporu zevk için yapın. Kendinizi zorunlu hissetmek yerine eğlenmeyi tercih edin. İpucu: Mutlu ve rahat olduğunuz bir spor merkezini tercih edin. İstediğiniz vücut ölçülerine sahip olmak için sporu yaşam tarzınızın içine alın. Sporun yaşamınızın içinde olması, sizi zorunluluk duygusundan uzak tutar, bu da daha hızlı sonuç almanızı sağlar.

 1. Hayatınızda yeniliklere yer açın. İlk yeniliği kendinizde yapın; zayıflayın. İpucu: Vücut ölçülerinizi kağıda yazın ve her sabah baktığınız aynanın kenarına asın. Gerçeklerle yüzleşin ve kendinizi motive edin. Spora başlamak daha kolay olacaktır.

 1. Yeni bir iş görüşmesine gitmeden önce, zayıflamak özgüveninizi arttırır. İşverenlere karşı daha iyi bir izlenim bırakmış olursunuz. Hem dış görünüşünüz  hem de kendinize güveniniz, tavırlarınıza yansıyacağından daha olumlu sonuçlar alırsınız. İpucu: Yürüyüş destekli pilates programlarına katılın. Daha hızlı sonuç için, iyi bir diyetisyenle birlikte sağlıklı beslenme üzerine program çıkartın. Kendinizi her zaman ödüllendirin.

 1. Eski sevgiliniz gözlerini sizden ayıramasın ve sizin muhteşem dönüşünüz onu bitirsin… İpucu: Kötü bir ayrılık sizi yıpratır, her ne kadar kabul etmeseniz de terk edilmek psikolojik yıkıma ve kendinizi önemsiz hissetmenize sebep olur. Artık her şeyin kendinize değer vermekten geçtiğini bilin ve bu stresli dönemde aldığınız kiloları vererek, eski erkek arkadaşınızın pişmanlığını yüzünden okuyun. İlk olarak, stresli günlerde başlayan kötü alışkanlıklarınıza son verin. Sigara, gece atıştırmaları ve en çokta sizi mutlu ettiğini düşündüğünüz tatlılardan uzak durun. Kendinize güzel bir termos ve iş yerine götürebileceğiniz sevimli yemek kapları alın. Toksinleri atmanıza yardımcı olacak yeşil çayı, yanınızdan eksik etmeyin. Daha sağlıklı olması için kendi termosunuzda tüketin. İş yerinizde herkesin kullandığı ya da nasıl yıkandığı belli olmayan bardaklardan uzak durun. Sevimli yemek kaplarınızın içine evde hazırladığınız salatanızı koyun. Yanında peynir, zeytin, ceviz, kuru kayısı gibi lezzetli besinlerle yapacağınız, değişik uyumlar salatanızı yemeniz için sizi teşvik edecektir. Unutmayın her gün en az 30 dakika yürüyüş şart.

 1. Yolda yürürken tüm bakışları üzerinizde hissedin… İpucu: Seksi ve hatlarınızın daha belirgin olduğu bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, her gün en az 60 dakika dans şart. Dans, içinizdeki seksi kadını ortaya çıkartır. Duruşunuz, hareketleriniz ve yürüyüşünüzü bile değiştirir. Dans eden kadınlar, her zaman günlük hayatta daha çok dikkat çekmişlerdir. Dansı hayat tarzınız haline getirin ve dikkatleri üzerinize çekin. Sahneye çıkma zamanı sizde…

 1. İncelme sırlarınızı arkadaşlarınızla paylaşın ve kendinizle gurur duyun. İpucu: Haftanın üç günü düzenli yapacağınız kardiyo ve sağlıklı beslenme, çok hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Yaşam tarzınızı sağlıklı yönde değiştirin ve etrafınıza bunu nasıl yaptığınızı övüne övüne anlatın. Unutmayın başarı sizde başlar…

 1. Kilolarınızla barışmak zorunda kalmayın ve sizinle kilolarınız yüzünden dalga geçildiğinde gülüp içten içe üzülmemek için zayıflayın.  İpucu: Hazır gıda tüketimini şu an bırakın. Ve evde sandviç, meyveli yoğurt, salata yapıp iş yerinizde, okulunuzda bunları tüketin. Sağlıklı yaşamı zorunluluk olarak görmeyin, yaşam tarzınızı değiştirin. Uyku saatinizi erkene alın. Akşam yemeklerinizi, 19:00’dan sonra yapmamaya çalışın. Uzun yürüyüşlere başlayın, her gün düzenli olarak yürüyün. Bir ay sonra tempolu sporlara başlayabilirsiniz. Önce güçlenin daha sonra temponuzu arttırın.

 1. Soyunma odasında bir köşede kendinizi saklayıp giyinmemek için zayıflayın. İpucu: Gittiğiniz spor merkezinde, soyunma odalarının ortaklaşa kullanım alanı olduğunu biliyorsunuz. Fiziğiyle gurur duyup, etrafta rahatça gezinenlerin yanında kendinizi saklamak ve yağlarınızdan utanmak zorunda kalmayın. 1 kilo bile verseniz, bütün güveninizle herkesin içinde giyinin. Bu, sizi motive edecektir. Ve en önemlisi hırslanmanıza yardımcı olacaktır. Antrenörünüzle konuşun ve size yardımcı olmasını daha çok ilgilenmesini söyleyin. Bu konuda destek alın.. ‘’Ne kadar zamanda tam olarak istediğim vücuda kavuşurum?’’ sorusunu çekinmeden sorun. Ve diyetisyeninizden, yaptığınız sporun temposuna uygun bir diyet uygulamasını isteyin. Psikolojik yardım alın. Bu güne kadar kilolarınız yüzünden yaşadığınız her şeyi anlatın ve tavsiye isteyin. İyi bir programla yaza hazırlanın.

 1. Bikini kabusunuz değil, rüyanız olsun . Yaz yaklaşıyor ve yazlıklara yerleşme dönemi geliyor. Bu da beraberinde, bikini giyilen günleri hayatımıza sokuyor. İpucu: Önümüzde iki ayımız var. Bu da seksi ve sıkı bir vücuda sahip olmak için yeterli bir zaman. Disiplinli davranmanız, alacağınız yeni ve renkli bikinilerinizi taşırken, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak. Seksi ve sıkı, anahtar kelimeleriniz olsun. Yüzerek ve pilates yaparak geçireceğiniz iki ayın sonunda, şekillenmiş vücudunuzun ve gelişmiş yüzme tekniğinizin faydalarını göreceksiniz. Bu yoğun tempoda iştahınız açılabilir. Beslenmenizi yeterli derecede ve vücudunuzun ihtiyacına göre yapın yoksa kilo alabilirsiniz.

 1. Vücut dilinizi kullanarak karşınızdakileri etkileyin. İpucu: Bir erkeğin karşısında bacak bacak üstüne atmanız kendinize olan güveninizi gösterir. Tabi bunu mini etek ve sıkı bacaklarınızla yaptığınızda karşınızdakinin yutkunduğunu görebilirsiniz. Bu sizi beğendiğinin belirtisidir. Havaların ısınmasıyla eğlenceler, toplantılar ve buluşmalar artıyor. Vücudunuzu hazırlayın ve bu işe bacaklardan başlayın. İnce bacaklar, her zaman daha uzun gözükmenizi sağlar. Sıkı ve ince bacaklara sahip olmanın sırrı, her gün yapacağınız 120 dakikalık yürüyüşlerde saklı.

 1. Aşırı kiloların, kemiklerizi zorladığını ve kamburluk sebebi olduğunu unutmamak gerekiri. İpucu: Aşırı kilolarınıza sağlığınız için elveda demek zorundasınız. Kilolu olan kişilerde, kemik kuvvetsizliği ve sakatlanmaları, normal kiloya sahip olan kişilere oranla daha fazla görülür. Bu nedenle, spora ve diyete başlamak şart. Biraz dişinizi sıkın ve kemiklerinizi rahatlatın… Doktorunuzla görüşün ve sağlığınız için yapacağınız sporlarda, uzman görüşünü göz ardı etmeyin.

Önerilen Makaleler