ZAYIFLAMAK İÇİN 15 ALTIN ÖNERİ

Kış aylarının gelmesiyle birlikte iştah artması ve sporu azaltma yada hiç yapmama sorunlarını hepimiz yaşıyoruz. Gözümüzün önünden karbonhidratlı ve yağlı yiyecekler gitmiyor! Sizin tek ihtiyacınız motivasyon, azim ve ardından gelecek başarı!

İşte size motivasyonu tekrar sağlayacak altın değerinde 15 diyet önerisi

Şekerli yiyeceklere dur de!

Canın tatlı istediği zaman, aklına gelen yiyecek meyve olsun! Kan şekerini dengelemen ve daha iyi hissetmek için üzerine tarçın eklemeyi unutma

Seninle spor yapacak bir arkadaş edin.

Diyet ve spor yaparken motivasyon çok önemlidir. Eğer yanında seni destekleyecek, spora gitmek istemediğin zaman seni kaldıracak biri varsa spor artık daha kolay.

Sağlıklı besinleri stokta bulundur.

Eğer evi, işyerini sağlıklı gıdalarla doldurursan, kaçamak yapmanın da önüne geçmiş olursun. Canın dondurma istediğinde, meyveli bir yoğurt neden olmasın diye düşün!

zayıflamak için 15 öneri

Rahat bir ayakkabı edin

Bir sneaks edin ve düzenli yürüyüşleri ihmal etme, bayılarak aldığın o ayakkabıyı giymek ve yürüyüş yapmak isteyeceksin. Müzik dinlerken yürüyüş yapmak seni daha da motive edecektir.

Her gün tartılma

Tartılma işleminin vücudunda endorfin salgılatarak, kilo vermene engel olduğunu biliyor muydun? Tüm hafta diyet ve spora uydun, şimdi tartılma zamanı, üstündekilerin ince olduğuna ve karnının aç olmasına özen göster. Kilo veremezsen motivasyonunu kaybetme, tartıdaki rakam sen değilsin.

Tabağını yarıya böl!

Eğer listeler sana zor geliyor, yemek hazırlayamıyor, hatta markete bile gidecek vakit bulamıyorsan işte sana basit bir öneri; tabağındakilerin yarısını tüket

Kahvaltıyı atlama

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu bilmeyen var mı? Her sabah 200-400 kalorilik bir kahvaltı yap

Çok kaçırdım diye diyeti bırakma!

Önceki gün çok yemiş olabilirsin ama bugün diyet ve spor devam etmeli. Günahını hafifletmek için daha çok spor veya daha az yemek yiyebilirsin

Suya merhaba de

Gün başlarken ve biterken mutlaka su iç! Gün içerisinde de iç, unutuyorum diyorsan alarm kurmayı unutma!

Haftasonu savaşçısı ol!

Tüm hafta boyunca mükemmel uyguladığın programda, haftasonları problem mi yaşıyorsun? Hafta içi ofiste veya evde 15dakikalık egzersiz programlarıyla durumu telafi edebilirsin. Gittiğin davetlerde en düşük kalorili yiyecek ve içecek tüketirsen, sosyal hayatından ödün vermeden diyet yapmış olursun.

Yemekleri renklendir!

Yemeklerine baharat, ot veya limon eklemen metabolizmanı hızlandıracak ve daha hızlı kilo kaybetmeni sağlayacak

Dondurmanı ye

Meyveli dondurmaların, diğerlerinden daha düşük kalorili olduğunu biliyor muydun?

Karbonhidrat Tüket!

Diyet yapıyorum diye makarnadan, pilavdan, ekmekten vazgeçme! Unutma vücudunun esas enerji kaynağı karbonhidratlardır.

Öğle yemeğini evden götür

Eğer her öğlen dışarı çıkıyor ve kalorili yiyecekleri yemiş olarak ofise dönüyorsan, artık dur de ve evden sefer tası götür.

Atıştırmalıkları masumlaştır.

Canın bir şeyler atıştırmak istediğinde, baharatlı yoğurtla dipsos yapıp, salatalık ve havucu da cips olarak kullanabilirsin

Önerilen Makaleler