ZAYIFLAMAK İÇİN 10 İPUCU

1.Su için : Su yaşamın devam ettirilmesi için olmazsa olmaz bir maddedir. günde en az 2 litre su içilmelidir. Özellikle sporcular ve yaklaşan yaz aylarında sıcak havalarda koşu ve yürüyüş yapan bireylerin kaybettikleri suyu bir an önce geri kazanmaları gerekir. aksi takdirde dehidrasyona uğrayan vücudun dengesi bozulacaktır.

2.Aynı tempoda yürüyüş bir işe yaramaz,temponuzu arttırın ve değiştirin: Hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz ki yaklaşan yaz ayları insanları kilo vermeye ve plaj vücudu yapmak için değişik yollara başvurmaya itiyor. sağlıksız haplar,uzun süren güneş altında yürüyüşler vs şeyler yapmak yerine 20-30  dk lık kısa kısa yüklenmeli koşu ve yürüyüş antrenmanlarını tercih etmeniz gerekir.

3.Kahve için: Abartılmadığı sürece sağlıklı bireylerde kafeinin yağ yakımını arttırdığı kanıtlanmıştır.

4.Proteinden zengin besinlerle beslenin: Protein midede daha çok kaldığı için,kasları beslediği için ve tok tuttuğu için kilo vermek isteyen bireylerin protein ağırlıklı beslenmemesi söz konusu olamaz.

5. Ara öğün yiyin: Midenizi hiç boş bırakmayın ve her öğün arasında bir ara öğün yiyin.

6. Yatmadan 3 saat önce yemek yemeyi kesin: İnsülini yüksek uyuyan bireylerin yağ yakım oranları düşer.

7. Ağırlık çalışmaktan kaçmayın: Ağırlık çalışmak kardiyovasküler sisteminizi sürekli ayakta tutar ve dolaşımı hızlandırır. internette gördüğünüz fit vücutlar sadece yürüyüş yaparak elde edilmiyor!

8.Rafine şeker tüketmeyin: Şeker glisemik indeksi yüksek bir madde olup vücutta direk yağ olarak depolanır. şeker dengenizi kontrol için öğünlerinize tarçın ve karabiber ekleyin.

9.Margarin ve rafine yağlardan uzak durun: Yağ yakmak istiyorsanız zeytinyağı bademyağı cevizyağı fındıkyağı kullanın. Bunlar yağ yakıcı yağlardır ama unutmayın ki bir gram yağ 9 kaloridir.

10.Ağırlık çalışıyorsanız dinlenme sürelerini azaltın: Dinlenme sürelerini azaltmak antrenman sırasında nabzınızı yüksek tutar daha fazla yağ yakmanızı sağlar. zaten uygulamaya başladığınızda göreceksiniz ki buram buram terler akacak.

Önerilen Makaleler