YÜZ YOGASI İLE HEM GENÇLEŞİN HEM DE STRESTEN KURTULUN!
Yüz bölgesinde uygulanan hareketler kan dolaşımını artırıyor ve hücrelere daha çok oksijenve besin gitmesini sağlıyor. Bu sayede daha gergin ve sağlıklı bir cilt elde ediyorsunuzYüzyogası yüzde bulunan ve günlük hayatta kullanılmayan kasları çalıştırmak suretiyle daha sıkıbir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Kolay uygulanması ve etkili sonuçları sayesinde oldukçapopüler.
Yüz yogasını düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Her gün 20 dakikanızı ayırıp kısazamanda farkı yakalayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığında, birkaç ayın sonunda dahagenç ve kırışıklıkları azalmış bir cilt görünümü elde ediliyor.
– Dudak çevresi için: Dudak üst çizgileri, burun kenarındaki çizgiler, alt yanak ve boyunçizgileri için kalemle yapılabilecek bir egzersiz.Bir kalemi dudaklarınızın arasına alıp ileir geri yaklaşık 20 kere yuvarlıyorsunuz.Kalemi bırakınca daha önce dudak etrafında varlığını bile bilmediğiniz kasların sızladığınıhissedeceksiniz.
– Göz kapağı sarkması için: Avuç içlerinizi kaşlarınıza yerleştirip yukarı doğru bir baskıyapın. Bu hareketle gözleriniz kocaman açılıyor ve aşağı bakmanız gerekiyor. Göz çevreniz,özellikle göz kapaklarınız yoğun çalışıyor.
– Boyun sarkması için: Alt çeneniz kasılı bir şekilde, alt dişlerinizi üst dişlerinizin önünegeçirin.Sonra tavana doğru bakın. Hatta ayna karşısında yaparsanız, boynunuzdaki her bir damarı vekası görecek, boynunuzun nasıl gerginleştiğini hissedeceksiniz.
– Yanak bölgesi için: Bir tane balon alın ve şişirin. Şişince söndürmek için dudaklarınızıaralayın ve balonun içindekihavanın ağzınızın içinden dönüş yapacak şekilde boşalmasına izin verin. Bu işlemi 4-5 keztekrarlayın. Yanaklarınızın nekadar yorulduğuna inanamayacaksınız.
– Gıdı ve alt yanak sarkmaları için:Dudaklarınızın arasına bir kaşık alın. Alt dudağı, çeneyi öne doğru çıkarın ve yukarı bakın.Alt yanak kasları, çene, boyun kasları ve gıdının gerildiğini göreceksiniz.Kas gerilince çalıştığınız bölgenin kısaldığını ve alt yanaktaki sarkmaların sıkılaştığını fark edeceksiniz. Mutfakta yemek yaparken bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.
Yastıksız Uyumaya Çalışın. Boyun kırışmasını engellemek için yastıksız uyumanızı tavsiye ediyoruz.
Sırtüstü yatın ve uyuyun. Yastık boynumuzun katlanmasına neden olur ve zamanla boyunda çizgiler oluşturur. Başta zor gelecektir ancak alışınca kaslarınızın daha rahat ettiğini anlayacaksınız.

Önerilen Makaleler