YÜRÜRKEN DAHA ÇOK KALORİ HARCAYABİLİRSİN

 
Günlük hayatta yürürken de aşağıdaki yöntemleri kullanarak daha çok kalori harcayabilirsin. Yürürken daha çok kalori harcayabilirsin fakat tek yapman gereken vücudunu tanımak ve ona hakim olmak. Vücudunu ve iskelet kaslarını doğru kullanırsan hem daha hızlı forma girebilir hem de duruşunu düzeltebilirsin. Yapman gereken vücudunun hakimiyetin altında olduğunu kendine sürekli hatırlatman.
 
Adımları takip et ve başla;  

  1. Adım: Postürünü dik tut. Omuzlar, sırt ve göğüs bölümün senin hakimiyetinde olsun. Omuzlarını aşağı düşürme, çok da kasarak yorma. Sürekli hakim ol ve kaslarının çalışmasını sağla. Onları uyarıp harekete geçirmezsen yağlanmaktan kurtulamazsın.
  2. Adım: Yürürken yada koşarken karın kasın sürekli aktif olsun. Dışarı doğru göbeğini salıp kaslarını pasif bırakma. Bu sayede daha çok enerji harcayacaksın ve düz bir karın için ilk adımları atmış olacaksın. Hem kıyafetler üzerinde daha güzel duracaktır emin ol. Unutmamak için sürekli yürürken içinden tekrarla ve karın kaslarını sıkarak toparla.
  3. Adım: Kalçanı her adımda sık ve bırak, sık ve bırak bunu bütün gün uygula hatta otururken bile yapabilirsin. Daha kalkık bir popo için muhteşem bir yöntem. Adımlarını atarken kalça kaslarını hissetmeye özen göster. İlk başlarda çok kolay kasılmayabilir ama bir ayın sonunda sıkı bir popo seni bekliyor. Yaza kadar yaptığını düşünürsek bikini vücudun için şimdiden hazır olursun.
  4. Adım: Ayak parmak ucuna kalkarak ve ileri uzanarak adım at bacak kasların bu sayede aktifleşecektir. Gün içinde merdiven çıkarken parmak ucuna çık ve adım at. Bu egzersiz üst ve alt bacak kaslarını çalıştıracak sadece bu hareketi yaparken dizini kasmamaya dikkat etmelisin. Tamamen bacak kaslarınla merdiven çık.  İnce ve seksi bacaklar için çok kolay bir egzersiz ama her gün unutmadan yapmalısın.
  5. Adım: Kollarını yürürken çok fazla serbest bırakma. Aynı omuzlarında olduğu gibi hakimiyet sende ama kas katı olacak şekilde de kendini zorlama. Sürekli aktif olan kol kasları daha hızlı toparlanacaktır.

İpucu: Yürüyüş sırasında tüm vücut kaslarınızı hafif dereceli sıkmalı ve kaslarınıza hakim olmalısınız. Düzenli aralıklarla kaslarınızı sıkıp bırakarak hem yürüyüş yaparken hem de günlük hayatta ekstra efor sarf etmiş ve daha çok kalori harcamış olacaksınız.

Önerilen Makaleler