YILBAŞINDA TARZINIZI SAÇLARINIZLA YANSITIN

Yılbaşı gecesi yaklaşırken, kıyafetimiz, saçımız ve makyajımız nasıl olmalı diye düşünmeye başladık. Doğru kıyafet, doğru saç modeli, makyaj hepsini uyumu ortaya mükemmel sonuçlar çıkarıyor. Son derece zarif, feminen ve sofistike bir görünüme sahip olan bu saç modellerini evde kendi başınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz!
Retro!
Farklı bir dönemi tema olarak kendinize örnek almanız da, yilbaşı gecesi için saç modeli seçmenizde yardımcı olabilir. Bu yıla en çok damgasını vuran saç modelinden biri de örneğin Muhteşem Gatsby filminden geldi. 1920’lerin parti ruhunu yılbaşında yeniden canlandırabilirsiniz!
Yandan Yarım At Kuyruğu!
Feminen bir dokunuşla klasik at kuyruğunu değiştiriyoruz. Saçlarınızın üst kısmını arkada toplayın. Yarım at kuyruğu yaptığınız saçlarınızın sadece uçlarını bir maşa yardımıyla kıvırın. Açıkta kalan saçlarınızın uçlarını da kıvırın ve yana alın.
Sade Topuz!
Klasik bir tarzınız varsa ya da saç aksesuarları size ya da kıyafetinize göre değil diye düşünüyorsanız, gece boyunca rahat edeceğiniz, çabuk bozulmayacak bir saç modeli düşünebilirsiniz. Kışın en rüzgarlı ya da yağışlı gecesi olabilir. Dışarıda beklemek zorunda olduğunuz bir an olursa saçınızın hemen bozulmasını istemezseniz. Ya da geç saatlere kadar sürecek bir partide, daha geri sayım başlamadan saçınız bozulmuş olmasın.
Dalgalı Saç!
Şık ve abartılı bir kıyafetiniz varsa saçlarınızda sadelikten yana olup, hafif dalgalı modeli seçebilirsiniz. Özenle nostaljik kıvrımlar verdiğiniz saçınızı bir omzunuzu serbest bırakacak şekilde bir tarafta toplayıp dramatik seksi dalgalarınızı öne çıkarın.
Şık bukleler!
Bunun için bir saç maşası ve sprey size yardımcı olmaya yeter. Saçlarınızın üst kısmını spreyleyip maşa, ya da düzleştirici bukleler yapın. Daha sonra saçınızı öne doğru eğip hafifçe silkeleyin, muhteşem doğal buklelere sahip olun.
Dikkat Çeken Topuzlar!
Derli toplu ve asaleti ile dikkat çeken bir saç istiyorsanız aradığınız model kesinlikle topuz! Kıyafetiniz abartılı ise sade ve dağınık bir topuz tercih edebilirsiniz. Yan topuz da uzun zamandır kadınların tercihi olan yan topuz modelleri gerçekten çok zarif ve şık. Gece kıyafetleriyle çok tercih edilen bu saç modelinin retro, minimalist ve modern yourumları da sıkça tercih ediliyor.
Örgüler!
Bu sezon tıpkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi örgülü saç modelleri son derece öne çıkıyor. Düz saçlarınızı hareketlendirmek istiyorsanız yandan örgü yapabilir ve saçlarınızı açabilirsiniz. Ya da maşa yardımı ile kıvırdığınız saçlarınızı örerek topuz yapıp dağıtabilirsiniz. Taşlı aksesuarlar ile örgülerinize şık bir görünüm verebilirsiniz.
Toplu Saç Modeli!
Eğer yılbaşı partisi görünüm için özel bir şey istiyorum diyorsanız, toplu saç modeli deneyebilirsiniz. Bu saç modeli için saçların çok hacimli olması gerekir. Saçınızın kök kısmına hacmi artıran sprey uygulayıp, kabartın, topladığınız saçınızın, dip kısmına taktığınız saç aksesuarı, bir saç bandı ile şık bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

Önerilen Makaleler