Yerinde Duramayanlara Özel Yağ Yakıcı Egzersiz Programı

Yağ yakıcı egzersiz ile Enerjisi bitmeyenlere için hazırladığımız bu program ile hem enerjinizi doğru kullanacak hem de yağ yakımını en üst seviyeye çıkartacaksın. Isınmalarda daha yavaş ve kontrollü hareket ederek vücudunuzun ısınmasına izin verin. Temponuzu yavaş yavaş arttırarak hareketleri uygulayın. Eğer vücudunuzda bir ağrı, zorlanma ya da normalin dışında bir şey hissederseniz egzersizi yarıda kesin ve bir uzmana danışın. Bu hazırladığımız egzersizleri uygulamadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Diz, bel, boyun yani eklem ve kassal bir hastalığınız varsa fizyoterapistinize danışmadan egzersiz yapmayın. Herhangi bir hastalığınız olmasa da her 6 ayda bir mutlaka kontrolleriniz yaptırmayı ihmal etmeyin.

1 Quick Jack Skip

Quick Jack Skip - Monthly Fitness Dergisi - yağ yakıcı Egzersizler

Ayakların arası kapalı eller vücudun iki yanında ayakta dik durun. Yukarı hafifçe zıplayarak ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla olacak şekilde yanlara doğu açın ve tekrar zıplayarak ilk pozisyonunuza dönün. Hareketi durmadan tempolu zıplayarak tekrarlayın.

2 Lunge Skip

Lunge Skip - Monthly Fitness Dergisi - yağ yakıcı Egzersizler

1.Adım: Ayakta dik durun. Bacaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde hafifçe açın ve ileri büyük bir adım adın. Dengenizi sağlayın ve arka bacağınızı doksan derece olacak şekilde dizden bükerek aşağı inin.

2.Adım:  Ön bacağınızı dizden büktüğünüzde ayak parmak ucunuzu geçmediğinden emin olun. Bacaklarınızdaki gerimi hissettiğiniz noktada tek bir hamleyle yukarı zıplayın ve arkadaki bacağınızı öne getirip dizinizi yukarı çekerek küçük bir sıçrama yapın.  Öne çektiğiniz dizinizi geriye koyarak yere yavaşça inin ve lunge pozisyonunu alın. Hareketi her iki bacakla da tekrarlayın.

3 Mountain Climber

Mountain Climber - Monthly Fitness Dergisi - yağ yakıcı Egzersizler

1. Adım: Yüz üstü uzanın. Kollarınızı omuz genişliğinde açın. Ayak parmak uçlarınızda duracak şekilde dengenizi sağlayın ve karın kasınızı sıkarak yerden yukarı kalkın, yani plank pozisyonunu alın. Karın kasınız başta olacak şekilde kol ve kalça kaslarınızı kullanarak vücudunuzu düz tutun.

2.Adım: Sağ bacağınızı dizden bükerek göğsünüze doğru büyük bir adım atın. Adımınızı geri alın plank pozisyonuna geri dönün ve diğer adımınızı göğsünüze doğru çekerek hareketi sürekli tekrarlayın.

4 High Knee

high knee - Monthly Fitness Dergisi - yağ yakıcı Egzersizler

Ellerinizi göbeğinizin hizasında öne doğru uzatın. Tek bacağınızı dizden bükerek yukarı doğru çekin, yukarı çektiğiniz ayağınızı yere koyduğunuz anda diğer dizinizi yukarı çekin. Dizlerinizi her yukarı çektiğinizde avuç içinize değdirmeye çalışın. Ayağınızı yere geri koyduğunuzda durmadan diz çekin. Hareketi sürekli tekrarlayın.

5 Tuck Jump

Tuck Jump - Monthly Fitness Dergisi - yağ yakıcı Egzersizler

1.Adım: Olduğunuz yerde ayakta durun. Dizlerinizi bükerek hafifçe aşağı doğru eğilin ve tüm gücünüzle yukarı zıplayın.

2.Adım: Zıpladığınızda dizinizi göğsünüze doğru çekip katlanın. Aşağı inerken bacaklarınızı aşağı doğru açın ve yere yavaşça inin.

6 Sumo Squat Jump

Sumo Squat Jump - Monthly Fitness Dergisi - yağ yakıcı Egzersizler

1.Adım: Ellerinizi göğüs hizasında ileriye doğru uzatın. Bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla olacak şekilde yanlara doğru açın. Ayak parmak uçlarınızı yanlara bakacak şekilde yere sabitleyin. 

2.Adım: Bacaklarınızı dizden bükerek aşağı inin, gerilmeyi hissettiğiniz noktada yukarıya doğru büyük bir zıplama yapın ve aşağı sumo squat pozisyonunda yavaşça inin. Hareketi sürekli tekrarlayın.

7 Side Lunge with Dumbbell

Side Lunge with Dumbbell - Monthly Fitness Dergisi - yağ yakıcı Egzersizler

1.Adım: Ayakta dik durun. Bacaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde hafifçe yanlara açın ve sağ tarafa büyük bir adım atın. Dengenizi sağlayın ve adım attığınız bacağınızı doksan derece olacak şekilde dizden bükerek aşağı inin.

2.Adım: Üzerine eğildiğiniz  bacağınızı dizden büktüğünüzde, dizinizin ayak parmak ucunuzu geçmediğinden emin olun. Bacaklarınızdaki gerimi hissettiğiniz noktada ellerinizdeki dambılları aşağı doğru uzatın ve  yavaşça tekrar yukarı kalkın. İlk pozisyonunuza geri dönün ve hareketi her iki bacakla da sürekli tekrarlayın.

Önerilen Makaleler