Zayıflamak için %80 diyet %20 egzersiz
Yapılan araştırmalar, zayıflamak isteyenlerin %80 diyet %20 egzersiz ağırlıklı bir yaşam sürmeleri gerektirdiğini belirtiyor. Tek başına sporun faydalı olması bu durumda çok düşük bir olasılık haline geliyor. Eğer amacın zayıflamaksa bir an önce sağlıklı beslenmeye başlamalısın.
 
PILOXING
Hollywood ünlüleri ve uluslararası yıldızların formunu korumak için yaptığı bu muhteşem spor heyecan verici, disiplin gerektiren zorlu bir programa sahip.  PILOXING eğlenceli ve zorlu biçiminde yapılmasının yanında, vücudu şekillendirme garantili, yağ yakılmasını en hızlı şekilde gerçekleştiren içinde pilates ve boks hareketleri bulunduran bir spor türüdür.
PILOXING İsveçli dansçı ve ünlü antrenörü Viveca Jensen buluşudur. Misyonu fiziksel ve zihinsel açıdan kadınların güçlenmesidir.Viveca Jensen pilates esnekliği ile boksun hızlı ve çevikliğini bir arada tutarak kadınların kişiliğini yansıtan eğlenceli ve seksi dans hareketlerini de buna eklemiştir.
 
KINESIS
Kinesis, hareket bilimine uygun formda düzenlenmiştir. Doğru duruş, doğru nefes alma teknikleri ve egzersiz programının kişinin özel anatomik yapısına uygun olarak belirlenmesiyle kilo vermeye yardımcı olur. Duvara monte edilen ağırlık plakalarıyla hareket eden bu modül makara sistemiyle çalışıyor.Dört farklı açıda çalışan bir mekanizmadan oluşan bu sistemde alfa, beta, gamma ve delta olarak adlandırılan kablolar aracılığıyla kinesis duvarına bağlı bir şekilde hareketli egzersizler yapılıyor. Kinesis’te kaslar ve eklemler en üst seviyede kullanılıyor, bu sayede de zihin ve beden ilişkisi kuruluyor. Kinesis, tüm eklemleri doğal açılarıyla hareket ettirdiğinden, normalde bir saatte yakabileceğiniz kalorinin %30 daha fazlasını yakmanızı sağlıyor.
 
Snowboard
Kış sporlarının ve özellikle yılbaşı tatilinin gözdesi snowboard yaparken dikkat etmeniz gereken bazı konulardan biri board’unuzun uzunluğu ve genişliğidir. Daha önce hiç kayak yapmadıysanız özellikle bilmelisiniz ki ideal board uzunluğunuz boyunuzla aynı uzunlukta olmalıdır. Bu orantı dengeyi sağlamanıza yardımcı olacak ve daha kolay öğrenmenizi sağlayacaktır. Genişliği ise direk ayak numaranızla ve ayak genişliği ile alakalıdır. Dar yapılı ayaklara sahipseniz dar, geniş yapılı ayaklara sahipseniz geniş bir borda ihtiyacınız var demektir. Kayma pozisyonunda durduğunuzda botlarınız, snowboard’un kenarlarıyla aynı hizada veya birazcık taşıyor olmalıdır. Eğer ayak parmaklarınız ve topuklarınız, kenarlara yaklaşmamışsa, dönüş sırasında gerekli olan baskıyı uygulayamazsınız. Eğer ayaklarınız board’un dışına taşmışsa, dönüş esnasında ayak parmaklarınız karı tutacak ve fırıldak gibi dönmenize yol açacaktır. Bu olay bazen “toe drag” olarak adlandırılır ve gerçek bir sürüklenmedir. Bu önlemeleri, kaymaya başlamadan önce almalı ve kesinlikle bir uzmana başvurmalısınız.
 

Önerilen Makaleler