YENİ TREND: MİDİ ETEKLER

Bugünlerde deri kloş midi etekler hiç olmadıkları kadar göz önündeler. Bizi 1950’li yıllara götüren midi etekler artık deri versiyonlarıyla günümüz çağına adapte olmuş ve stilimize biraz da iddia ve heyecan katar hale gelmişlerdir.  Çünkü midi etek giymek biraz da cesaret ister; mini etek gibidir aslına bakarsanız. Zira midi etekte de doğru oranı tutturmak çok önemlidir. 

Midi etekler, giyenin boy uzunluğu ile bağlı olarak birkaç santimetre değişkenlik gösterse de genellikle alt bacağın baldır kısmında biterler. Bundan dolayıdır ki bacaklar biraz kalın ise kişiye giymek için heyecan vermeyebilirler. Ancak, doğru ayakkabı ve üst seçimi ile birlikte bu soruna kolaylıkla çözüm bulabilirsiniz. Stilettolar ve vücuda oturan üstler ile ince ve uzun bir siluet yakalayabilir, boyunuz uzun veya bacaklarınız ince ise daha rahat ve hanım hanımcık bir görünüm için sivri burun babetleri dökümlü üstlerle tercih edebilirsiniz. Aman dikkat, dökümlü üstlerinizi eteğinizin içine sokmayı atlamayın! Sezonun bir başka hit parçası olan crop toplarla da bu eteğe bir şans verebilirsiniz. Her durumda eteğiniz deri veya deri görünümlü olduğundan hanım hanımcık görüntüyü biraz sertleştirmiş ve vamp hale getirmiş olacaksınız; bu da zaten istediğimiz görüntü, değil mi?

Deri midi etekleri bir de püskül trendi ile birleştirelim ve çıkan sonuca siz de hayret edeceksiniz. Son derece modern, yaratıcı ve de hareketli bir görünüme bürünmeniz işten bile değil! Bu türden eteğinizi klasik siyah yerine kırık beyaz, bej veya bordo/mürdüm tonlarında tercih ederseniz hem çok stil sahibi olmuş olacak hem de alternatif bir görünüm yakalamış olacaksınız.

Gelelim, biraz da stil örneklerine. Kimler, nasıl kombinlemiş bu etekleri, inceleyelim.

Önerilen Makaleler