YEMEK YERKEN TELEFONA BAKMA!

Yapılan araştırmalar yemek esnasında telefonla, televizyonla ilgilenmek ya da yemekte toplantı yapmak gibi dikkatinizi dağıtan unsurlar sebebiyle daha çok yemek yediğinizi ve doyma hissini durdurduğunuzu belirtiyor. Yediğiniz yemeğe odaklanmanızı engelleyen her şey gün içinde daha çok atıştırmalık bir şeylere ihtiyaç duyduğunuzu ve bir sonraki öğünde daha çok yemek yeme isteğine sahip olduğunuzu gösteriyor. Yemek yerken yediğiniz yemeğe odaklanmalı ve yemek dışındaki şeylerden bir müddet uzak durmalısınız. Bu sayede daha hızlı ve uzun süre devam eden tokluk hissini hissedebilir ve fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
Özellikle akşam yemeklerinde telefon, televizyon, tablet vb dikkat dağıtıcı elektronik cihazlardan uzak durun. Tüm ailenin bu kurala uymasını sağlayın ve akşam yemeğinizde fazla kalori almaktan kaçının. Bu sayede akşam yemeklerinde ailenizle de vakit geçirme şansınız olur.
Son yıllarda özellikle çocuklarda görülen obezite, yeme bozuklukları gibi problemler yemek yerken bilgisayar, tablet, televizyon ve telefon gibi cihazlar kullanıldığından dolayı artış göstermiştir. Çocuklarınıza sadece yemek yerken elektronik cihazları bırakmaları gerektiğinin kuralını koyarak daha sağlıklı tercihler yapmasını ve tokluk hissinin oluşmasını sağlamış olursunuz.

Önerilen Makaleler