YEMEK YEMEDEN ÖNCE HAYAL EDİN!

Öğünlerinizi Önceden Hayal Edin!
Yapılan bir araştırmada yemek yemeden önce ne yiyeceğini ayrıntılı şekilde hayal eden kişilerin yemek masasına oturduklarında porsiyonlarını dengeleyebildiklerini gösteriyor. Kişi yemeğini hayal ettiği zaman beyin yemeği yemiş gibi sinyal yollayarak kişinin yemek yemeden tok hissetmesine yardımcı oluyor. Araştırmalar henüz %100 zayıflama garantisi vermese de deney sırasında kişilerin kendini yemek konusunda daha rahat kontrol edebildiğini belirtiyor. Lezzetli yemekleri hayal etmek hiç de zor değil özellikle öğle yemeğine çıkmadan önce ve akşam yemeğin giderken ne yiyeceğinizi ve nasıl porsiyonlayacağınızı düşünün. Bu sayede çok fazla yemek yemek istemeyeceksiniz ve her öğünde daha az kalori alacaksınız.
Özellikle sağlıklı yemekleri düşünme listenizin başına koyun. Tatlı ve hazır yemekleri düşünmekten kaçının. Canınız çok istese de kalorili yemekleri düşünmekten, fotoğraflarına bakmaktan, tariflerini izlemekten kaçının. Düşünme yöntemi her ne kadar tokluk hissini arttırıyor olsa da eğer kalorisi yüksek gıdaları düşünürseniz vücudunuz bu tarz gıdaları istemeye başlayacaktır. Bu da tahmin etmediğiniz bir anda canınızın fastfood çekmesine sebep olacaktır. Hatta kendinizi bir anda burger ya da pizza dükkanın önünde bulabilirsiniz.
Bu yöntemin etkili olabilmesi için sağlıklı gıdaları isteyerek başlayın. Zeytinyağlılar ya da ev yemekleri en ideal başlangıçtır.

Önerilen Makaleler