YAZ ENERJİNİ GERİ KAZAN!

Yaz Enerjisi!

Havaların soğumasıyla birlikte kendini daha güçsüz, yaz aylarına göre halsiz ve enerjisiz mi hissediyorsun? Belki de sebebi yediklerin veya yemediklerindendir.

İşte sana eski gücünü tekrar kazandıracak öneriler!

Sulu yiyecekler tüket, su oranı yüksek meyveleri tüketmeye özen göster, ilaç kullanmıyorsan greyfurt kış ayları için iyi bir alternatif olabilir veya organik pazardaki kavun, salatalık iyi bir alternatif olabilir.

Yaz enerjisi için su iç - Monthly Fitness Dergisi

Su iç! Kışla birlikte su tüketimini azaltma, aksine arttır ki iştahını baskıla ve yağ depolanmasını önle. Su içerek fiziksel performansını arttırabileceğini unutma. Kadınlar için en az 9, erkekler için en az 12 bardak su ihtiyacı var.

Theanin içeren yeşil çayı günde mutlaka 2 fincan tüket. Theanin sayesinde odaklanma probleminin azaldığını göreceksin. Yeşil çay içerdiği az miktardaki kafein sayesinde daha da güçlü hissetmeni sağlayacak.

Deniz ürünlerini atlama, içerdiği B12 ve omega-3 sayesinde kendini daha dinç hissedeceğini gösteren çalışmalar mevcut. B12 kırmızı kan hücrelerinin daha sağlıklı olmasını sağlar, böylece; oksijen kapasitesini artar ve vücut-beyin fonksiyonların daha sağlıklı hale gelir.

Yaz enerjisi için uyku - Monthly Fitness Dergisi

Uyku düzeninin önemini bil. Yeterince dinlenemiyorsan, sigara ve alkol tüketimini abartıyorsan, yüksek enerjili bir gün geçiremeyeceğinin farkında ol.

Önerilen Makaleler