YAŞAM KALİTENİZİ ARTTIRMANIN 5 YOLU

Beslenmeniz, sporunuz ve hayata bakış açınızda ufak değişikliklerle yaşam kalitenizi üst seviyelere taşımak istiyorsanız, işte size vereceğimiz bu tüyolarla doğum günü pastanızda üfleyeceğiniz mumları arttırabilirsiniz.

1. Balık tüketin

Dünyanın en uzun ömürlü kadınlarının yaşadığı ülke olarak Japonya başta geliyor. Peki bunun sebebi nedir? Bilim adamları büyük ihtimalle bunun beslenme düzenlerinden kaynaklı olduğunu belirtiyor. Özellikle balık tüketiminden dolayı. Çünkü balıkta bulunan yüksek omega-3 yağ asitleri kalp ve damar hastalığına yakalanma riskini azaltıyor.

2. Çikolata yemeyi ihmal etmeyin

Nasıl olur der gibisiniz biliyorum ama bitter çikolatanın antioksidan etkisinden dolayı damarlarınızı esnek tutar. Bilimsel araştırmaların iddia ettiği gibi bitter çikolata yemek kalp krizi riskini azaltıyor. Ayrıca çikolatanın salgıladığı mutluluk hormonu daha iyi hissetmemizi sağlıyor.

3. Ayağı kalkın

Masa başında çalışmak zorunda olsanız bile en az iki saat aralıkla ayağı kalkın ve biraz yürümeyi deneyin. Yürümek deşarj olmanızı sağlar ve hareket etmiş olmanız sizi daha iyi hissettirir.

4. Spor yapın

Spor yapmak fit olmanızı sağlar, size enerji verir ve vücudunuz endorfin depolar. Bu sebepten dolayı bitmiş bir antrenman sizi mutlu hissettirir. Yapılan araştırmalara göre haftada 5 saat spor yapan bireyler ortalama 4,2 sene daha uzun yaşıyorlar.

5. Mutlu yaşam=Uzun yaşam demektir

Mutlu insanların hayatın olumlu taraflarından bakarken, mutsuz insanlar olumsuzluklara takılıp mutlu olmak icin sunulan fırsatları ıskalar. Oysa ıskalamak yerine onları farketmek sizi mutlu eder. Olumlu düşünerek olumlu enerjiyi çağırmak sizin elinizde. 

Beslenmeniz, sporunuz ve hayata bakış açınızda ufak değişikliklerle yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Önemli olan çok istemenizdir. Unutmayın, istemek başarmanın yarısıdır.

Önerilen Makaleler