Solaryum bütün cazip haliyle karşımızda. Bronz bir ten, lekeleri kapatıcı bir etki, seksi bir görünüm, sivilcelerden kurtulma ve daha birçoğu. İçinde o kadar cazip hale gelmiş etkiler var ki hayır demek imkansız. Sonuçta kim seksi bacaklara sahip olmak istemez ki? Tabi bunun yanında kısa vadede olmasa da uzun vadede olumsuz etkileri yeterince fazla…
 
Solaryum için dikkat etmen gerekenler:
Solaryum merkezi adı altında en ucuzundan en pahalısına yüzlerce yer bulabilirsin. Peki senin için doğru olanı nasıl seçeceksin? Solaryumun zararları malum, bunun yanında yararlarını da ne kadar saysak, zararları ağır basıyor. Sen yine de kararını verdin ve solaryum merkezi arayışındaysan daha dikkatli olmalısın.
Bu konuda bilgi edin: Merkezlerle sık sık görüş, ilk bulduğun güzellik merkezine kayıt yaptırma bu konuda daha çok bilgi edinmek için sabret. İnternet bu konuda sana yardımcı olacaktır. Solaryum cihazlarının adını ve etkilerini öğren. Ne kadar zamanda ne kadar bronzlaşmak istediğine karar ver.
Cilt tipini öğren: Bunların hepsinden önce cilt tipini öğrenmek için ve cilt sorununun olup olmadığından emin olmak için doktor kontrolünden geç. Cildiyeler bu konuda sana yardımcı olacaktır. Yüzünde güneş yanığı, sivilce lekesi veya ben gibi koyu renkli noktalar varsa doktoruna solaryuma gireceğini söyle. Solaryumun cildinde ve yüzünde bir problem yaratıp yaratmayacağını sor. Gerekirse test yaptırmak istediğini söyle.  Böylelikle tenin rengine ve cildinin hassasiyetine göre solaryuma gireceğin uygun süre ve seansları kendin belirleyebilirsin.
Seanslara başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler:  
  1. Solaryuma girmeden önce cildini temizle.
  2. Makyaj veya herhangi bir ürünün olmamasına dikkat et.
  3. Solaryum için üretilen özel ürünleri tercih et, solaryum seansları esnasında kontrol altında olmadan güneş ürünlerini kullanma.
  4. Seanslarda gözlerini kapalı tut ve koruyucu gözlük takmayı unutma.
  5. Eğer lens kullanıyorsan solaryuma girmeden önce lenslerini çıkarmayı unutma.
  6. Düzenli ilaç kullanıyorsan UV ışınlarına karşı yan etkisi var mı kontrol et ve doktoruna danış.
  7. Eğlenceli  bir gecenin ardından özellikle alkol alındıktan sonra solaryuma girmemeye özen göster.
  8. Lazer epilasyon, ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girme, leke oluşmasına davetiye çıkarabilirsin.
  9. Kalıcı makyaj, dövme ve lazer uygulamalarından sonra solaryuma girmek konusunda bir daha düşün. Ve cevabın hayır olsun.

Önerilen Makaleler