Her kadının baş düşmanı gibi gördüğü, en büyük sorunu olan kıllardan kurtulma isteği her zaman çekici gelmiştir. Bir daha uğraşmamak, ağda, jilet, tüy dökücü gibi zaman kaybettirici sıkıcı işlemlerden kurtulmak muhteşem olurdu. Tabi tam olarak kurtulabiliyorsan.
Epilasyonda nelere dikkat etmelisin?
Öncelikle bronzlaşmamış olman ve cildinin kendi renginde olması gerekiyor. Yanık ve ciltte renk değişimlerine sebep olabilir.
 
Herkese %100 sonuç yok: Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanı sağlasa da bu tam olarak çözüm değil. Yapılan araştırmalar lazer epilasyonun tüyleri herkeste %100 yok etmediğini ortaya koydu. Buna çözüm olarak yeni makineler piyasaya çıksa da bu epilasyonu yaptırdığınız merkez, uzman, makine ve kişinin tüy kökleriyle yakından alakalı bir durumdur. Genel olarak da tüyleri inceltir ve görünümünü azaltır. Yine de ince ve az az tüyler uzamaya devam eder. Seanslar da kişinin tüy kökleri ve makinenin türüne göre değişir.
 
Lazer epilasyon merkezlerinde dikkat edilmesi gerekenler: Merkezde hekim bulunması gerekmektedir. Olası durumlarda hem yardımcı olmalı hem de sağlık sorunlarınızın epilasyona elverişliliği veya zararlılığını gözetim altında tutmalıdır.  Merkez oluşabilecek yanıklara karşı sorumluluk sahibi olmalı. Ve böyle bir durumda tedaviyi üstlenmelidir.
 
Ürün ve aletlerle ilgili bilgi sahibi olun: Araştırma yapın ve teknolojiyi takip edin. Her gün gelişen teknolojiyle yeni ve daha iyi makineler piyasaya geliyor. Bunlardan hangisinin cilt renginize ve kıl renginize uygun olduğunu araştırın. En son teknoloji olan IPL Flash lamba teknolojisinin uygulandığı cihazlardan biri olan EpiLigth kılları yok etmekte ve her cilt tipine ve kıl rengine olumlu sonuçlar kazandırmaktadır. EpiLight epilasyon sistemi ile vücudunuzun her bölgesinde istenmeyen tüyleri almak için en güvenli ve en hızlı yollardan biridir.
 

Önerilen Makaleler