“Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası” İstanbul ile buluşuyor

aquamasters yüzme şampiyonası

4-5 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek “8.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası” ile İstanbullular yüzmeye doyacak.

Dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın isim sponsorluğunda, markanın Türkiye distribütörü Sportive’in katkılarıyla hayata geçen “Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları”nın 8.’si, Marmaris ve Bodrum’dan sonra İstanbul’da düzenlenecek.

İstanbul Valiliği’nin himayesinde Türkiye Yüzme Federasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Heybeliada Su Sporları Kulübü ve Adalar Su Sporları Kulübü ile koordinasyon ve işbirliğiyle gerçekleştirilecek 8. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 4-5 Ağustos 2018 tarihlerinde yüzme sporuna gönül vermiş sporcuları İstanbul Prens Adaları’nda buluşturacak.

Su sporlarının önde gelen markası Arena’nın ve markanın Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle her geçen gün daha da büyüyen, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasındaki en kapsamlı şampiyonalar bütünü olan Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarının İstanbul etabı, Burgazada – Heybeliada arasında yüzülecek.

4 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00’da Heybeliada Su Sporları Kulübü iskelesinden start alacak SeturMarinas 4×500 m Bayrak Yarışı’nda 4 kişiden oluşan takımların mücadelesine tanıklık edilecek. 5 Ağustos Pazar günü saat 09.30’da ise Burgazada Adalar Su Sporları Kulübü iskelesinden başlayacak olan Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası’nda sporcular; 1.5 km ve 3 km olmak üzere iki farklı parkurla Heybeliada Su Sporları Kulübü’nde şampiyonayı tamamlayacak.

Yılda iki kez Marmaris ve Bodrum’da düzenlenen ve Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından doğa, deniz ve yüzme tutkunu binlerce sporcuyu bir araya getiren  “Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları” bugüne kadar 40 farklı ülkeden 9000’e yakın katılımcıyı ağırladı.

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de her yaştan insana yüzme sevgisi aşılamayı amaçlayan Şampiyonalarda sporcular Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, Açık Su Yüzme  Bayrak Yarışı ve Açık Su Yüzme Maratonu disiplinlerinde kulaç attılar.

Önerilen Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir