THERMAPERFECT: OPERASYONSUZ ESTETİKTE YENİ DÖNEM

Tüm dünyada medikal estetik uygulamaları içinde en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alan Thermaperfect, Happily Ever After’da tanıtıldı. Şah Yaycı’nın ev sahipliğinde Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İsmail Kuran’ın değerli bilgileri ile gerçekleştirilen toplantıda Thermaperfect’in mucizevi etkileri anlatıldı.

Yüzden fazla ülkede, 600 binden fazla kadın tarafından kullanılan Thermaperfect, vücudun kendi kendini yenilemesine imkân veriyor. Tek seans ile ciltte on yıl gençleşme sağlayabilen Thermaperfect operasyonsuz estetik uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Thermaperfect ağrısız ve acısız yenilenme imkânı sunarken, seans sonrasında kişi hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor. Thermaperfect teknolojisi, uygulama sonrasında kısa sürede etkisini gösterirken, her geçen gün ciltte giderek artan bir yenilenme sağlıyor.

thermaperfect kate winslet - monthly fitness

Operasyon gerektirmeyen medikal estetik uygulamaları arasında Thermaperfect yönteminin teknolojisiyle öne çıktığını belirten Prof. Dr. İsmail Kuran, tek seanslık uygulama ile yıl boyunca artan bir gençleşme yaşandığına dikkat çekti. Thermaperfect ile cilde 55 derecelik bir ısı verildiğini vurgulayan Kuran, ‘‘Cildin altına etki eden yöntem, bölgedeki kollajen bantların ısınarak, deri alt bağ dokusunun sıkılaşmasını ve bu sayede cildin gerilerek yeniden canlılık kazanmasını sağlıyor. Tedavinin etkisi ise ilk günden itibaren artarak devam ediyor. Vücuttaki kollajenler harekete geçtiği için sıkılaşma da her gün artarak sürüyor, cilt kendi kendini yenilemeye devam ediyor” diye konuştu.

Uygulama sonrasında kısa sürede belirgin bir fark yaşandığına dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Kuran, ‘‘Bu yöntemin en büyük avantajlarından biri kişinin seans sonrasında hayatına çok rahat devam edebilmesi. Kişi uygulama sırasında ve sonrasında ağrı ya da acı hissetmiyor. Maksimum 60 dakika süren uygulama sonrasında isterse işine, isterse sosyal hayatına geri dönebilir. Pürüzsüz, sıkılaşmış, canlanmış bir cilt için acı çekmeye gerek yok. Yöntemin bir diğer başarısı ise hataya yer vermemesi. Ciltte uygun olmayan bir noktaya uygulama yapmak isteseniz bile güvenlik mekanizması harekete geçerek, işlemi sonlandırıyor. Böylece olabilecek doktor hatalarının da önüne geçiliyor. Thermaperfect özellikle yüz, göz kapağı, diz üstü ve karın bölgelerinde çok başarılı sonuçlar veriyor” dedi.

Sağlık Bakanlığı ve FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı Thermaperfect, en kısa sürede gözle görünür sonuç ve sağlıklı uygulama konusundaki yüksek memnuniyet oranıyla dünyada en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. 30-60 yaş arasındaki kadın ve erkekler Thermaperfect yaptırabilir.

Thermaperfect nedir?

Thermaperfect medikal estetik dünyasında yeni bir yöntem değil. Klasik thermaperfect cildi sıkılaştırıp düzeltmek için kullanılan etkili bir yöntem olarak biliniyor. Ancak Thermaperfect, yenilenen teknolojisiyle bu alanda deyim yerindeyse yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Thermaperfect cilt toparlama ve sıkılaşma işlemini 3 boyutlu ele alarak, önemli bir fark yaratıyor. Thermaperfect, cildin derin tabakasındaki liflerin kollajen moleküllerine ulaşarak, kısalıp gerginleşmesini ve dokulardaki sarkmaları toparlayarak, ciltte yenilenmeyi başlatıyor.

Tek seans uygulanan bir radyofrekans yöntemi olan Thermaperfect’in en büyük avantajlarından biri ise, yavaş yavaş ortaya çıkan sonuçların oldukça etkili olması. Her cilt tipinde uygulanabilen Thermaperfect,  cerrahi olmayan yöntemler arasında en yaygın uygulamalar arasında dikkat çekiyor.

Thermaperfect ile acıya son

Thermaperfect,  cerrahi olmayan medikal estetik uygulamaları arasında en yaygın ve etkileri en etkileyici olan yöntemler arasında. Yurtdışında özellikle Amerika’da bugünlerde oldukça yaygın olan bu yöntemin en önemli farkı, tedavinin derinliğinin uygulanan bölgeye göre ayarlanabilir olması. Her hastaya  özel olarak kullanılan başlık ile her uygulamada tek bir  başlık kullanılıyor. Sistemin bir diğer avantajı ise kullanıcı hatasına yer vermemesi. Uygulama yapılmaması gereken cilt bölgesinde Thermaperfect işlemi durduruyor. Hata riski tamamen ortadan kalkıyor. Daha önce uygulanan Thermaperfect yöntemlerinin aksine Thermaperfect hastaya ağrı ya da acı vermiyor, konforlu bir uygulama sunuyor. Derin dokuları eşit şekilde ısıtarak gerginleştiriyor. Cryogen soğutma sistemi ile de cilt epidermisini koruyor.

Thermaperfect: ‘Altın Standart’

Vücutta sarkmanın en çok yaşandığı bölgelerin başında, göz kapağı, yüz,  boyun, kollar, ve karın geliyor.  Thermaperfect, özellikle bu bölgelerde yapılan uygulamalarda başarısını kanıtlamış bir yöntem. Dünyada yaklaşık 600 bin uygulama sayısıyla Thermaperfect, bu alanda ‘altın standart’ı yakalamış durumda. Cilt sıkılaştırma ve yüz ovalini toparlamanın yanı sıra göz kapağı, karın, bacak ve kollar gibi medikal estetik uygulamalarının çaresiz kalabildiği noktalarda Thermaperfect cilt iyileştirmede etkisini kanıtlamıştır.

before-after-1 thermaperfect

Thermaperfect ünlülerin tercihi

Milyonlarca hayranı olan Gywneth Paltrow, Kim Basinger, Katie Holmes, Penelope Cruz, Sarah Jessica Parker, Mel Gibson, Olivia Newton-John, Michelle Pfeiffer, Kirsten Dunst, Lindsay Lohan, Kate Winslet, Kim Kardashian, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Madonna, Oprah Winfrey, Demi Moore,  Nicole Kidman, Linda Evengelista, Jennifer Aniston, Thermaperfect kullanan ünlülerden bazıları.

Nasıl ve Kimlere Uygulanıyor?

Thermaperfect’in öncelikli amacı yaşlanma sürecini durdurarak, genç görünümü korumak.  Yaşla birlikte kaybedilen kollajenin ciltte yarattığı etkileri, Thermaperfect ile geri almak mümkün. Yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 45-60 dakika arasında süren Thermaperfect’i, 30-60 yaş arasında tüm kadın ve erkekler yaptırabilir.

Thermaperfect Kronik NSAI türü ağrı kesici ve kortikosteroid benzeri ilaçlar kullanan kişilere uygulanamıyor. Cildinde güneş hasarı bulunan, sürekli kilo alıp veren, kalp pili ve orta kulak içine yerleştirilmiş hastalarda da Thermaperfect uygulaması yapılamıyor.

Hangi Bölgelerde kullanılabilir?

 • Tüm cilt tiplerinde
 • Yüz bölgesinde kırışık ve sarkmaların giderilmesinde
 • Göz kapağı
 • Dudaklar
 • Düşük göz kapağı kaldırılması
 • Kaz ayakları görünümünün azaltılmasında
 • Boyun, dekolte bölgesi kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde
 • İç bacak, iç diz bölgesi sarkmasının giderilmesi ve yağlanmasının azaltılmasında
 • Kol altı sarkmalarının azaltılmasında
 • Karın bölgesinin sıkılaştırılmasında
 • Selülit görünümünün azaltılmasında

Thermaperfect’in etkileri artarak sürer

Tek seanslık bir uygulama ile Thermaperfect cildin kollajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve bu sıkılaşma uygulamadan sonra artarak devam eder. Gevşemiş kollajen yapısı, tedavinin ardından kendini toparlayarak, sıkılaşmaya başlar. Hasta en erken 1 yıl sonra isterse Thermaperfect’i tekrarlayabilir. Cildin durumuna ve yaşa bağlı olarak etkinliğini yıllarca koruyabilir.

before-after3

Önerilen Makaleler