SPORUN CİNSELLİĞE FAYDASI

Sporda gerçekleşen fiziksel aktiviteler kaslarınızın kuvvetlenmesine, hareket koordinasyonunuz gelişmesine, dayanıklılığınızın ve esnekliğinizin artmasına, tek bir noktaya odaklanmanıza ve o noktada çalışan kas gruplarınızı hissetmenize yardımcı olur. Sadece fiziksel değil, aynı zamanda psikolojik olarak da sizi mutlu edecek olan spor; tatmin olmanıza, vücudunuzu tanımanıza, kendinize güvenmenize, atak ve etkin olmanıza da neden olacaktır. Bu  durumlar aslında size hiç de yabancı değil. Spor yaparken salgılanan serotonin, mutluluk hormonu sayesinde daha pozitif ve mutlu olmanızı, bunların davranışlarınıza yansımasını sağlar. Gelelim sporun cinsel hayatınızdaki etkilerine;

Kuvvetlenmiş pelvis kaslarınız hem sizin hem partnerinizin daha çok zevk almasına yardımcı olacaktır.
Hareket koordinasyonunuzun gelişmesi hareket pozisyonları kavramanızda ve uygulamanızda etkili olacaktır.
Dayanıklılığınızın gelişmesi, daha uzun süre etkin olmanıza yardımcı olacak ve bu performansınıza yansıyacaktır.
Esnekliğinizin artması daha farklı ve eğlenceli pozisyonlarla partnerinizi şaşırtmanıza ve G noktanızın daha çok uyarılmasında etkili olacaktır.
Tek bir noktaya odaklanmanız ve o noktayı hissetmeniz, daha çok zevk almanıza ve partnerinizi daha doğru hissetmenizde de etkili olacaktır.
Sporda tatmin olmanız, cinsel hayatınızda da tatmin olma isteğini ortaya çıkaracaktır. Bu durum sizi daha çok istekli olmaya doğru ilerletecek ve cinsel hayatınızdaki verimi artıracaktır.
Vücudunuzu tanımanıza ve vücut hatlarınızla barışık olmanıza yardımcı olacak olan spor; isteklerinizi ortaya çıkaracak ve partnerinizi yönlendirmenize sebep olacaktır. Unutmayın erkekler yatakta yönlendirilmeyi severler.
Spor sayesinde kendinize gelen öz güveniniz yatakta daha atak ve kendinden emin tavırlarla yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. Yataktaki bu tutumunuz partnerinizin gururunu okşayacak ve istekliliğinize karşılık verecektir.

Önerilen Makaleler

1 Comment

  1. […] bağlantı, farkındalık ve ruhsal birleşme arayışıyla yapılır. Bu pratiğin temel amacı, cinsel enerjiyi dönüştürmek, yükseltmek ve manevi bir deneyime dönüştürmektir. Tantrik seks, cinsel enerjiyi kontrol […]

Comments are closed.