Hayatın her anını sindirerek ve farkında yaşayamayabilirsiniz. Bu gayet doğal ve olana, çünkü alışkanlıklarınızı artık rutin olarak uyguluyoruz. Alışkanlıklarımız bize güven verir ama bize enerji veren zevklerimizi farkında yaşayarak daha çok verimli oluruz. 

Kilit sözcük: Farkındalık

Farkındalık, aslında yaşadığımız her anda duraksayıp, algılarımıza yoğunlaşmamız demektir. Algılarımız açık olduğu zaman çevremizin ve kendimizin farkına varabiliriz. Bu şekilde yaptığınız şeyden daha çok zevk alırsınız. Özellikle spor yaparken farkında olark spor yaparsanız hem size daha çok enerji verir hemde vücudunuza daha iyi dinleyebilirsiniz. 

En önemli tüyo, egzersizinize başlamadan önce kendinize 30 saniye zaman verin ve nefesinizi kontrol altına alın. Olduğunuz noktada durun ve gözleriniz kapalı başınızdan ayak uçlarınıza kadar tüm vücudunuzu hissedin. Bu sayede kendinizi dinleme fırsatı bulursunuz.

Bünyenizin ve kendinizin farkına varmanız spor öncesi kötü enerjileri atmak ve yerine iyi enerjilerle doldurmak için çok iyi bir fırsattır. Deneyin, faydasını göreceksiniz. Çünkü farkında yaşamak, bilinçli spor yapmaz sizi daha zinde ve aktif tutar.

Önerilen Makaleler