SORAN:

Özge Hanım

SORU: ÜST BACAK KASLANMASI

Merhaba Umay Hanım benim problemim şöyle ; yaklaşık 3 senedir fitness yapıyorum başladığımdan beri 10 kilo verdim ama önemli problemim olan üst bacak sorunundan kurtulamadım.Yanlış yönlendirmeden mi desem yoksa uyarılmamaktan mı sürekli bacak antremanı yaptığımdan ve sanırım ağırlık fazlalığından üst bacağım biraz inceldikten sonra kaslandı. Bu sorunu bir türü çözemiyorum bana bir öneriniz olabilirse çok sevinirim.

CEVAP:

Yapılan en büyük hatalardan birini yapmışsınız diyebilirim. En çok problem yaşanılan bölgeye yüklenmek, o bölgeyi devamlı bir şekilde çalıştırmak vücut dengelerini bozar. Hele fitness gibi kasları hacim olarak büyüten bir egzersiz türünde sadece bacak çalışmanız sonucu aşırı şişmiş bacaklara sahip olmuşsunuz. Benim size tavsiyem öncelikle bacak çalışmayı tamamen kesmemeniz yoksa aşırı şişmiş kaslar destek bulamayacağından bacaklarda sarkma olabilir, dozunu yavaş yavaş düşürmeye başlayın. Bacak kaslarınızı daha uzatmak, daha zarif hale getirmek için size pilatesi öneririm. Vücutta kas dozunu güzel ayarlarsanız, dengeli bir şekilde tüm vücudu çalıştırır ve farklı egzersizler yaparsanız güzel bir görüntü oluşur. Fakat sadece bacakları çalıştıracağım diye çok yüklenerek sizde olduğu gibi sorunlar da yaşayabilirsiniz. 
Umay Villa
 
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/umay-villaya-sor/’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler