SORAN:

Sibel Hanım

SORU:

Nurcan hanım merhaba, 1 yıldır çalışıyorum. Çalışmaya başladığımdan beri 8 kilo aldım. 23 yaşında,1.73 boyunda ve 62 kiloyum. Masa başı bir işim olduğu için şikayetçi olduğum basenlerim daha çok belirginleşti ve selülitlerim inanılmaz derecede belli oluyor. Bu durum beni çok üzüyor. Bana nasıl bir program önerirsiniz? Bana bir program hazırlayabilir misiniz? Teşekkürler.

CEVAP:

Masabaşı çalışanlarında görülen klasik bir durumun içerisindesiniz. Ancak bu durumdan kurtulmanız hiç de zor değil. Gün içinde ofiste sık sık ayağa kalkmak için kendinize bahane üretin ve kan dolaşımınızın hareketlenmesine yardımcı olun. Özellikle ofiste olduğunuz günler bol bol su tüketin. Şekerli gıdalardan uzak durun. Ve özellikle şekerli sıvı gıdalar kana daha çabuk karıştığı için selülit görünümünü arttırır. Bu konular dışında da haftada 3 gün linkteki selülitle savaşan egzersiz programını indir ve yap. Yaz yaklaşıyor ve stresini tahmin edebiliyorum. Bu konuda daha hızlı sonuç almak istiyorsan bu programla birlikte her gün 1 saat tempolu yürüyüş yapman farkı daha çabuk görmene yardımcı olacak. Ayrıca bu linkdeki yazıda günlük hayatta daha fazla kalori yakmana yardımcı olacaktır. Kolay gelsin.

Nurcan Arıcan

[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler