SORAN:

Serhat Bey

SORU:

Merhaba Nurgül Hanım benim sorunum ise sivilce sonrasında arda kalan izler ve kızarıklıklar için ne yapmam gerek? 6 ay ACNEGEN kulandım sivilce sorunum tamamen ortadan kalktı hiç çıkmıyor bunun yanında spor yapıyorum ve beslenme gayet düzenli bu yüzden bir sıkıntım yok ama bu izlerden kurtulmak istiyorum, 1 aydır da ISOTROXIN kullanıyorum ama pek de işe yaramadı.TEŞEKKÜRLER

CEVAP:

Merhaba Serhat bey, Öncelikle düzenli bir şekilde besleniyorsanız yapmanız gereken en önemli şeyi başarmışsınız zaten. Geriye sadece cildin ihtiyacı olan sıvı ve yağ oranını dengede tutabilmek kalıyor. Bunu da yine yeme duzeninizle ve cildinize uygun bakim urunleriyle sağlayabilirsiniz. Yağlı yiyecekler, sivilceyi tetikleyici özelliğe sahip olduğundan dolayı uzak durulmalıdır. Bunlarla birlikte sivilce izlerinizden kurtulmak için size, kendiniz hazırlayabileceğiniz ve etkilerini kisa surede göreceğiniz doğal kürler önerebilirim;
1)Yumurta ve Süt Maskesi: 1 yumurta akı ile 1 yemek kaşığı sütü karıştırıp cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra sıcak su ile yıkayıp gözeneklerin kapanması sağlanmalıdır. (Haftada 2-3 kez uygulanmalıdır.)
2)Elma Sirkesi Maskesi: Her akşam yatmadan önce pamuk ile yüze elma sirkesi sürüp masaj yapılmalıdır. Bu yöntem sivilcelerin oluşturduğu boşluğu doldurması için uygulanır.
3)Marul Maskesi: 3 bardak suyun içine 20-25 gram marulu küçük halde doğrayın ve ocakta ısıtın. Günde iki kez cildinize uygulayın ve 1 hafta içerisinde etkilerini göreceksiniz.

Önerilen Makaleler