SORU: PİLATESİN VÜCUDA ETKİLERİ

SORAN:

Buse Hanım

SORU: PİLATESİN VÜCUDA ETKİLERİ

Pilatesin vücuda etkileri nedir? Sadece pilatesle yağ oranı düşer mi ? Pilates yaparken nasıl beslenilmeli? Spor salonuna gitmeden nn etkili yağ yakımı nasıl başarılır ve vücut şekil alır sıkılaşır? Cevap için şimdiden teşekkürler.

CEVAP:

Merhaba;
Pilates ile kaslarınız kuvvetlenir ve daha esnek olursunuz. Pilates tüm vücudu eşit çalıştırmak ve güçlendirmek için en iyi yoldur. Bununla birlikte yağ oranını düşürür ve kas oranınızı arttırır. Duruş bozukluğu ve kemik erimesi olan kişilerde olumlu sonuçlar verir. Sıkı, ince ve sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz ama kilo kaybına sebep olmaz.
Sadece pilatesle yağ oranı düşürülebilir ancak bu biraz zaman alır. 6 ay 1 yıl gibi bir sürede sadece haftada 3 gün pilates yaparsan istediğin sonuca ulaşabilirsin. Ama hem beslenmeni düzene sokarsan hemde pilates ve yürüyüş, cardio-pilates, yüzme ve pilates gibi sporlarla desteklersen ve spor yapma sıklığını zamanla arttırırsan bu süreç 1-2 ay gibi bir süreye inebilir. Pilates yaparken nasıl besleneceğini Monthly Fitness yazarı Uzm. Dyt. Merve Tığlı’ya sorarak öğrenebilirsin. Benim bu konuda bilgi vermem tam olarak doğru değil. Spor salonuna gitmeden kendin egzersiz yapabilirsin ip atlayabilir, uzun mesafeli yürüyüşlere çıkabilirsin, evde pilates yapabilir yada yaz yaklaşıyor deniz ve havuzda zaman tutarak durmadan yavaş tempoda yüzebilirsin.
Nurcan Arıcan
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ target=’_blank’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler