SORAN:

Sema Hanım

SORU:

Merhaba, yaklaşık 11 aydır başlarda haftada 5 gün sonraları gün aşırı kendim internetten bulduğum videolarla pilates yapıyorum. vücudumun üst kısmı çok zayıf ve basen bacak kalça bölgesinde yağlanma yaşadığım için yalnızca bu bölgeye ve core denen bölgeye yönelik olanları tercih ediyorum. bu nedenle yaptığım egzersizler max 35 dakikayı buluyor, şu an 11 ay olmasına rağmen mükenmmel sonuçlar almış değilim bu nedenle 35 dakika sürdüğü için her gün yapmayı düşünüyorum bu konuda ne düşünürsünüz? ayrıca düşük kalça problemim var squat lunge gibi egzersizler kaslandırarak istemediğim kalın bir görüntüye sebep oldu bunun yerine hangi egzersizi önerirsiniz?

CEVAP:

Merhaba Sema Hanım;
Haftanın 6 günü 35 dakika gayet güzel bir ilerleme sağlar. Ancak her gün bunun da üzerine 1 saat yürüyüş eklerseniz çok daha hızlı sonuç alırsınız. Sadece kalça çalışmak istiyorsanız 30 Dakika Yeter Egzersi programındaki Yukarı Tekme , bacakların kalınlaştıysa İç bacak Çalışması ve Bacak Açma egzersizlerinide programına ekleyebilirsin. Kolay gelsin.
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ target=’_blank’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]
 

Önerilen Makaleler