SORAN:

Selen Hanım

SORU:

Merhaba 1 ay sonra mezuniyet partim var. Ne giyceme hala karar veremedim benim aslında sormak istediim  nasıl bir elbise giymeliyim boyum 1.67 kilom 50. ama bacaklarım belime göre daha ince, sizce mini mi yoksa uzun bir elbise mi tercih etmeliyim? birde göbeğimi kapatmak için bana ne önerirsiniz?

CEVAP:

Merhaba,
Mezuniyet balosunda giyeceğiniz elbise herşeyden önce sizi gece boyunca rahat ettirmeli. Bu sebeple güzel görünse de üzerinizde kalıp gibi duran, hareket edemediğiniz ve dolayısıyla gece boyunca eğlenemediğiniz bir elbise tercih etmemenizi öneririm. Vücudunuzda güzel bulduğunuz yerleri ön plana çıkarıp, beğenmediğiniz yerleri saklamalısınız. Çok tercih edilen marka elbiseler yerine tasarımcıların ellerinden çıkmış özel tasarımlar tercih etmenizi öneriyorum. Ne de olsa kimsenin sizinle aynı elbiseyi giymiş olmasını istemezsiniz. Mezuniyet partinizin/balonuzun yapılacağı yere ve konsepte göre uzun ya da kısa bir elbise tercihi yapmalısınız. Bacaklarınızın ince olması da kısa elbiseler için avantaj sağlayacaktır. Göbek bölgenizi vurgulayıcı desenlerden, işlemelerden kaçının. Saçınızın, makyajınızın da elbiseyle aynı ahengi yakalaması çok önemli. Benim kişisel tarzım sadelikten yana olduğu için sade ama kaliteli bir elbise seçmeniz yerinde olacaktır. My Best Friends, Nedo Couture, Museum of Fine Clothing , Ju İstanbul gibi tasarımcılara uğramanızı önerebilirim. Daha hesaplı tercihler yapmak isterseniz Fabrika ve Network’e bakabilirsiniz. Lokal butiklerde de şık elbiseler bulmanız mümkün.
Şimdiden iyi eğlenceler diler, sizleri tebrik ederim.
Sena Onur
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]
 

Önerilen Makaleler