SORAN:

Deniz Hanım

SORU:

Merhabalar. Benim kollarım bundan 2 sene öncesine kadar o kadar incelerdiki herkes imrenirdi. Geçen seneden beri kollarımda bir kalınlaşma var ve nasıl incelteceğim konusunda hiçbir fikrim yok. Bilek tarafım cok ince fakat kollarımın üstü bir o kadar kalın. Ne gibi önerileriniz olabilir?

CEVAP:

Merhaba Deniz Hanım
Kollarınızdaki kalınlaşma kilo alımına bağlıysa öncelikle zayıflamak bu konudaki ilk adımınız olmalı. Bunların haricinde eğer kilo almadan sadece kollarınız kalınlaştıysa bu yaptığınız günlük aktiviteleriniz ve işiniz sebebiyle de gerçekleşmiş olabilir. İlk önce sebebini bulmalısınız. Çözümler açısından daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek adına en doğru yoldur. Yaptığınız iş kol kaslarınızı yoran ve çalıştıran bir işse kollarınızdaki kalınlığın azalması için bir müddet daha hafif işler yapmaya çalışın ve kollarınızı bol bol esnetin. Eğer kilo ile bağlantılıysa dediğim gibi diyete başlayın ve beraberinde her gün lastik ile kesinlikle ağırlık yada başka bir aletle değil lastikle kol çalışmaları yapın. Bu sayede daha şekilli ve ince, kol kaslarına sahip olabilirsiniz. Kollardaki yağlanma hareketsizlikle ve yaşla doğru orantılı artış gösterir. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmalısınız ve bunu sadece bir süreliğine değil sürekli olarak yapmalı hatta yaşam tarzınız haline getirmelisiniz. Size önerebileceğim lastikle yapabileceğiniz ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu egzersiz programı ile başlayabilirsiniz. 4 Harekette Daha Kuvvetli Omuzlar.
Nurcan Arıcan
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ target=’_blank’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler