SORAN:

Sema Hanım

SORU:

Merhaba, 1,70 boyunda 52 kiloyum. vücudumun alt kısmından bacak basen ve kalçadan yağlanan bir yapım var haftada 4 gün pilates ile bunu dengede tutmaya çalışıyorum.bulunduğum kiloyu korumak için ve basen kalçadan yağlanmamak için neler yemeli, neler yememeliyim? meyveye aşırı düşkünüm hangi meyveler benim vücut tipimde nasıl tercih edilmeli?

CEVAP:

Merhaba,

Yeterli ve dengeli beslenme programında tüketebileceğiniz birçok yararlı besin var ve maalesef bu besinleri bir paragrafa sınırlandırmam mümkün değil. Ancak bulunduğunuz kiloyu ve yağ oranınızı korumak için her besin öğesinden yeterli ve dengeli şekilde beslenmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Meyve her ne kadar vitamin ve mineraller açısından zengin olsa da fruktoz olarak adlandırdığımız meyve şekerini içermektedir ve meyve tüketiminde aşırıya kaçtığınızda yağ olarak depolanacaktır. Siz de armut tipine sahipseniz (bacak ve kalça bölgesinden kilo alıyorsanız) fazla meyve tüketimi sonucu bacak ve kalça bölgenizde yaplanma oranı artacaktır. Bu konuda size tavsiyem her besin öğesinden sağlıklı ve dengeli şekilde beslenmeniz ve tükettiğiniz miktarlara dikkat etmeniz.

Sevgiler.

[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ target=’_blank’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler