SORU: KARIN BÖLGESİNDE SARKMA

SORAN:

Aslı Hanım

SORU:

İyi günler Umay hanim,23 yaşındayım ve kendi imkanlarımla 30 kg verdim beslenmem doğal saglıklı,haftada 3 4 fitness ve bölgesel çalışmama rağmen karın bölgesindeki gevşemiş deriyi sıkılaştıramıyorum. Ayakta belli değil ama oturduğumda veya eğildiğimde belli oluyor önerileriniz nelerdir? Şimdiden Teşekkürler.

CEVAP:

Merhaba, eğer bu 30 kiloyu çok hızlı bir şekilde verdiyseniz vücutta kas kaybıu oluştuğu için göbek bölgesinde sarkma olmuştur. Bunu toparlayabilmek için yeniden kas yoğunluğunuzu arttırmanız gerekli. Spor yaptığınız halde vücudunuz plato dönemine yani duraklama dönemine de girmiş olabilir, bunun için egzersiz türünüzü değiştirmenizi tavsiye ederim. Gerilerde kalan kasları çalıştırmadığınız durumlarda (bu kas hacmini arttıran egzersiz yapanlarda, sadece kardiyo yapanlarda ve çok kilo verenlerde daha çok görülür) vücutta sarkmalar oluşur. Bu durumu düzeltmenin en güzel yöntemi pilatestir. Günaşırı 50-60 dakika pilates yapmanızı tavsiye ederim. Proteinli beslenmeye de özen gösterirseniz kısa sürede karın bölgeniz sıkılaşacaktır. 
Umay Villa
 
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/umay-villa-cevapliyor1/’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler