SORAN:

Ece Hanım

SORU:

Üst bacağımı basenimi ve karın bölgemi en kısa zamanda nasıl eritebilirim? hangi hareketleri düzenli olarak ve hangi aralıkta yapmalıyım?

CEVAP:

Merhaba Ece Hanım Öncelikle beslenmenizi düzene sokmanızı öneririm. Çünkü hem bacağınızda hem baseninizde hemde karın bölgenizde fazlalıklarınız varsa kilo probleminiz var demektir. Bu nedenle o fazlalıklardan kurtulmak için egzersizlerle birlikte beslenme şeklinizi de düzeltmeniz en hızlı sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Yani tek başına egzersiz hızlı ve etkili sonuç almanız için yeterli değil.
Beslenme konusunda bir diyetisyen kontrolünde olmanız daha doğru ilerlemenizi sağlayacaktır. Egzersiz konusunda size her gün 1 saat yürüyüş, ip atlama yada yüzme sporlarından birini tercih etmenizi öneririm. Eğer eklem vb problemleriniz yoksa. Bunlarla birlikte haftanın altı günü 100 mekik, 100 squat, 100 adet de yüzme hareketini yapmanız etkili olacaktır. Bu dört hareketi de yürüyüş, yüzme veya ip atlama dan hemen sonra 25 tekrar 4 set şeklinde yapar ve sağlıklı beslenme ile de desteklerseniz 1 ay içinde vücudunuzda sizi tatmin edecek derecede fark görebilirsiniz. Size özel önerebileceğim kendi hazırladığım indirilebilir antrenman programları da mevcut 5 HAREKETTE SİMİT BÖLGESİNİ YOK EDİN ve SELÜLİTLERLE SAVAŞAN EGZERSİZ PROGRAMI bu konuda da size destek verecek hareketler barındırıyor. Bu hareketleride gün aşırı yapmanız amacınıza en kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Eğer evde egzersiz yapacaksanız bunlarla birlikte PRATİK EV EGZERSİZLERİ programının üzerine tıklayarak ücretsiz indirebilirsin.
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ target=’_blank’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler