SORU: BASEN VE ÜST BACAK İNCELTME

SORAN:

Sibel Hanım

SORU:BASEN VE ÜST BACAK İNCELTME

İdeal kilomdayım ama basen bölgesi ve üst bacak daha kalın vücudumun üst kısmına göre. Vücut ölçülerim 85-63-92 basen üst bacak kısmı ise 57 sadece basenlerimden rahatsızlık duyuyorum. 3-4 cm arası incelmesini istiyorum. Basen ve üst bacak için önerileriniz nelerdir. Şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP:

Basen probleminin 2 nedeni var diyebilirim. İlki genlerle ilgili olması, ikincisi ise hareketsiz bir yaşam tarzı olan, genellikle oturarak çalışan kadınlarda basen probleminin oluşmasıdır. Vücudumuzda milyarla yağ hücresi vardır. Uzun süre oturunca (bu özellikle masa başı işi yapanların durumudur)  bacaklardaki, kalçadaki yağ hücreleri aşırı baskıdan dolayı katlanarak büyür ve basenlerde, kalçada yok edilmesi gittikçe zorlaşan fazlalıklar meydana gelir. Bunun için günaşırı pilates (özellikle pilates&fitness dvd’mi tavsiye ederim) ve pilates yapmadığınız günler interval yürüyüş tavsiye ediyorum. Tv karşısından çok uzun zaman geçiriyorsanız, oturarak çalışıyorsanız her 30 dakikada bir ayağa kalkıp yürümenizi, vücudunuzu esnetecek hareketler yapmanızı da tavsiye ederim. Bunun yanında basenlerdeki yağ hücrelerinizin küçülmesi ve yok olması için dışarıdan bir destek almak isterseniz www.umayvillashop.com sitemdeki Guam basen inceltici yosun çamuru ve kremlere de göz atabilirsiniz.
Umay Villa
 
[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/umay-villaya-sor/’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler