SORAN:

Birsu Hanım

SORU:

Merhabalar, benim kilom 64 boyum 1.63 ve 15 yaşındayım, genlerden dolayı basenlerim kalın ayrıca benim kilo kompleksim var ve arkadaşlarımın benim vücudum ile dalga geçmeleri beni çok üzüyor. Sürekli internet üzerinden bulduğum diyetler ile diyet yapmaya çalışıyorum. Bulduğum diyetleri yapıyorum ama gram dahi oynamıyor, sürekli 65 ile 63 kilo arasında gidip geliyorum. Yaza çok az kaldı ve tatile gideceğiz ama bu basenler ile tatile gitmek benim korkum olmaya başladı. Hiçbir şekilde zayıflayamıyorum, lütfen bana yardım edin. Basenlerimi götürebileceğim bir diyet verebilirseniz çok mutlu olurum veremezseniz ise en azından beni basenlerimin ve selülitlerimin gitmesi için ne yapmam gerekeceği hakkında bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Kusura bakmayın çok uzun oldu ama artık bu sorunumdan dolayı yara dökmeye başladım. Şimdiden çok teşekkür ederim. 🙂

CEVAP:

Merhaba,

Öncelikle diyetin kişiye özel olması ve herkesin beslenme programının farklı olmasından dolayı, kesinlikle internet üzerinden bulduğunuz diyetleri uygulamamanızı öneririm. Genetik yapınız itibariyle de basen bölgesinden kilo aldığınız için, size özel sağlıklı bir beslenme programıyla hedefinize ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Selülit problemini yok etmek ve zayıflamayı desteklemek adına günde 2-3 lt arasında olacak şekilde su tüketiminizi arttırmanız ve kola, gazoz gibi şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durmanız faydalı olacaktır.

Sevgiler

[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ target=’_blank’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler