SORAN:

Sibel Hanım

SORU:

Merhaba Merve hanım,

İşe başladığımdan beri 8 kilo aldım. 1.74 boyundayım. Şuan ki kilom 62. Basenler çok göz önünde kilomu ordan aldım. Örnek bir diyet listesi verme imkanı var mıdır? Herhangi bir rahatsızlığım yok.

Şimdiden teşekkürler.

CEVAP:

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler maalesef size özel bir beslenme programı hazırlayabilmem için yeterli değil. Beslenme programı, kişinin günlük kalori ihtiyacı ve beslenme alışkanlıkları gözetilerek kişiye özel yazılmalıdır. Önerim internet sitelerindeki şok diyet listelerini veya size uygun olmayan diyet listelerini kesinlikle uygulamamanız. Kilo vermeye bir yerden başlamak istiyorsanız; ısınan havaları fırsat bilerek su tüketiminizi arttırabilir ve 30-45 dakikalık yürüyüşler yapabilirsiniz. Her öğün öncesi 2 bardak su içmek hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de iştahınızı bastıracaktır. Dilerseniz günlük beslenme programınıza 2 fincan tarçınlı yeşil çay ekleyerek de kilo vermeyi destekleyebilir ve tatlı ihtiyacınızı bastırabilirsiniz.

Sevgiler

[button style=’red’ url=’http://www.monthlyfitness.com/fit-sorucevap/’ target=’_blank’ icon=’entypo-megaphone’ fullwidth=’true’]SENDE SOR[/button]

Önerilen Makaleler