SKILLMILL VE SPORTİF PERFORMANS ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Sportif performans nedir?
Sportif performansı kısaca açıklamak gerekirse; yapılması gereken bir atletik görevin yerine getirilmesi sırasında başarı için ortaya konulan çabaların bütünü olarak tarif edilebilir. Bir anlamda performans yarışma veya karşılaşma sırasında göreceli olarak kısa zamanda ve sonucu etkileyen faktörlerle beraber bir bütün olarak görülmeli ve değerlendirilmelidir.
skillmill ve sportif performans üzerine etkileri -2
Fizikte performans, birim zamana düşen iş olarak tanımlanmasına rağmen, sportif performans tanımı, bu tanımdan çok daha karmaşıktır. Günümüzde sporcunun, iş üretme kabiliyeti üzerine etkili fiziksel ve psişik birçok mekanizmanın olduğu bilinmektedir. En başlıca faktörler sporcunun yaşı, cinsiyeti, aktif spor geçmişi ve branşı, uyguladığı antrenman metotları ve beslenmesi olarak sıralayabiliriz.
Şimdi de son döneme damgasını vuracak olan Technogym’in yeni tasarımı olan Skillmill ve bunun performans üzerindeki etkilerini anlatmak istiyorum. Skillmill sadece bir koşu bandı değil. Tasarımı ve dokusu ile bugüne kadar geliştirilmiş içinde kendi ve sınırsız antrenman programlarını barındıran çok özel bir ekipman. Dıştan görünüşte panel yapısı, motoric özellikleri, zorluk ve hız dengesini arttırıcı vites ve yarım ay şeklindeki zemini ile sporcular için tek başına performans arttırmaya, spora yeni başlayanlar için ise farklı bir antrenman deneyimine yardımcı olur. Bunun yanı sıra Skillmill ile birlikte gelen bir aksesuar paketi bulunmaktadır. Aksesuar paketinin içerisindeki farklı zorluk seviyelerine sahip lastik bantlar yardımı ile antrenman sırasında zorluk derecesini arttırarak, performans gelişiminize daha fazla katkı sağlayabilirsiniz.
skillmill ve sportif performans üzerine etkileri -1
Mekanik bant yapısı sayesinde başta bacak kasları olmak üzere vücudun tüm kas gruplarının çok daha aktif olarak çalışmasına olanak sağlar. Bu da daha kısa sürede daha fazla enerji kullanımına yardımcı olur. Antrenmanın zorluk derecesi bandın üzerindeki almış oldugunuz farklı pozisyonlara göre değişir. Normal bir koşu bandındaki performans kazanımından teknik özellikleri sayesinde size çok daha fazlasını garanti eder. Yürüyüş veya koşu sırasındaki bant yüzeyinin süspansiyonu ve kavisli yapısı sayesinde zemine yapılan basıncı absorbe eder ve eklemlere binen yükü büyük oranda azaltmış olur.
Bireysel olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda grup derslerinde de kullanılabilir. Kısa süre içinde performansını bugünden bir adım öteye taşımak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir ekipman olarak evlerde, spor salonlarında yerini alacaktır.

Önerilen Makaleler