Sivilceler için mevsim sebzesi ile bakım

Maskeler ve kremler cildimizin vazgeçemediği ürünlerdendir. Bunlarla desteklenen ve düzenli bakımı yapılan ciltlerde oldukça olumlu sonuçlar gözlemlenmiştir. Bunların yanında cilt temizliğinin önemi en az nem değeri kadar ön plandadır. Temizlenmemiş bir cilt yıpranmaya, sorunlara ve lekelere elverişli demektir. Cildin günlük bakımı yapılırken ikinci adım, kalan son artıkları arındıran ve gözenekleri sıkıştırmaya yarayan tonik uygulamasıdır. Temizleme kremleri ve losyonlar, sabunlar ve jeller ciltteki yağı ve suda eriyebilen maddeleri çözdükten sonra, kir ve keratin pulları gibi eriyemeyen maddeler tonikle silinerek temizlenir. Tonik, özel bir solüsyondur. Genellikle su ve alkol ile hazırlanır. [highlight] Bazı toniklerde salisilik asit, portakal çiçeği kolonyası, gül suyu veya daha farklı maddeler de kullanılır. Tonik seçerken alkolsüz olanları tercih edin.[/highlight] Doğal gül suyu ve maden sodası son derecede etkili toniklerdir.
 
Sivilceler için mevsim sebzesi ile bakım
Karnabahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu ve zeytin yağının nemlendirici, besleyici özelliği ile hem cildinizi kirlerden arındırır hemde cildinizi besleyerek yenilenmesine yardımcı olur. Aşağıdaki maskeyi haftada bir gün uygulamanız yeterli olacaktır. Direk sivilce üzerlerine sürerek haftada 2 günde uygulayabilirsiniz.
 
  • 4 adet karnabahar yaprağı
  • 1 yemek kaşığı Zeytinyağı
Dört adet karnabahar yaprağını bir kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, sivilcelerin üzerine yoğun olacak şekilde sürün, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.

Önerilen Makaleler