SELÜLİTLERDEN KURTULMAK İÇİN YAPILAN 9 YANLIŞ

Kadınlar hızlı ve etkili sonuç için her yıl yüzlerce lira para harcıyor. Bu paraları verdikleri ürün ve seansların sonucunda azda olsa geçici bir karşılık alarak yazı tamamlıyorlar. Kış geldiğinde aynı sorun tekrar kıyafetlerin altına gömülüyor ve baharla birlikte telaş yine başlıyor. Bu yöntemle devam ettiğiniz müddetçe paralarınızı çöpe gitmeye devam edecek. Çünkü çözümün asıl noktası olan sağlıklı ve doğru beslenme ile spor, egzersiz  bölümünü hiçe sayıp hergün fındık büyüklüğünde sürülen ve bir ayda gözle görülür etki yarattığına inandığınız ürünlerde derman aramak sizede mantıklı gelmiyor olsa gerek. Yapılan en büyük yanlışlar;

  1. Selülit Giderici Kremler: Yapılan araştırmalarda gerçek anlamda hiç bir etkisi olmadığı kanıtlanmış. Amerikada selülit kremlerinin daha çok selülitin oluşmasına yardımcı olduğu savunuluyor. İlk kullanımda vücutta bazı değişiklikler gözüksede kullanımı bıraktığınız zaman daha fazla selülitle başetmek zorunda kalmanıza sebep olacağını belirten araştırmalar, aynı zamanda selülitin cildin çok daha derinlerinde yatan kas zayıflığından meydana gelen bir sorun olduğunu savunuyor ve spor yapmayı o bölgedeki kasların güçlendirilmesi gerektiğini savunuyor.

  1. Serumlar: serumlarda kremler gibi cildin sadece en üst tabakasına sürülerek uygulandığı için alt tabakada oluşan büyük delikli portakal görünümüne hiç bir etkisi olmuyor. Beslenmedeki yanlışlardan ve aşırı tatlı yada tuzlu besin tüketimindeki fazlalıkların depolanması dan meydana gelen bu sorun iyi bir diyet ve egzersiz programı ile azaltılabilir. Keain sonuç söz konusu eğer ki yaşam tarzınızı değiştirirseniz.

  1. Selülit Yağları: Kan dolaşımınızı hızlandırmaya yardımcı olan bazı yağlar mevcut ancak bu sadece yağ sürmekle bütün bir bacağın yeniden doğmuş gibi pürüzsüz olacağı anlamına gelmiyor. Diğer bir çok ürüne oranla daha doğal olsada etkisiz bir yöntem. Deri üzerine sürülüyor ve orada emilmesi bekleniyor. Ancak sorun selülit olunca çözümü daha derinlerde aramanız gerekiyor.

  1. Streçfilm İle Vücudu Sarma: Vücudun hava almasını engellediği için aşırı derece terletiyor. Terlemek her ne kadar iyi olsada terledikten sonra hava almayan gözenekler kapanıyor buda cilt problemi yaşamana sebep olabilir. Plastik ve kanserojen bir maddenin vücuduna direk deymesi ne kadar sağlıklı doğrusu bu da ayrı bir konu. Vücudundaki bir miktar suyu terleterek dışarı atmaktan başka hiç bir etkisi yok. Selülitlerine kadar inerek tedavi edici bir sistem değil hatta sıkı sararsanız kan dolaşımınızı engelleyerek daha çok selülite sahip olmanıza bile sebep olabilir.

  1. Termal Kıyafetler: Streçfilm deki gibi bu taytlarda terleterek zayıflamanı sağladığı söyleniyor. Ancak sadece vücuttan dışarı terleyerek su atıyor. Bu yöntem Bücudunda su kaybına sebep olabilir.

  1. Selülit Masajı: selülit masajı adı altında yapılan masaj bacak kaslarına ve damarlarına aşırı basınç uygulayarak zedelenmelere sebep olabilir. Damarlarının çatlamasına sebep olabilir. Ayrıca selülit masajı selülit görünümünü azaltmaz. Sadece rahatlamana ve kandolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Bu da derinlerdeki selülit proplemine bir çözüm değildir.

  1. İğneli Tedaviler: Deri altında oluşan yağları parçalamak amaçlı yapılan bu tedaviler sonucunda görülen en büyük şikayet damarlarda oluşan çatlama ve çatlamadan meydana gelen kötü görünümdür. Kısa süreli sonuç verdiği için kesin bir çözüm değildir. Bu tedavi sırasında sizden bol su içmenizi, kahve tüketiminizi durdurmanızı ve diyet yapmanızı isteyeceklerdir. Eğer spor yaparsanızda çok daha iyi bir sonuç alacağınızı belirtirler. Kaldıki bu söyleneleri kendiniz uygulamaya başlarsanız aynı seviyede sonuç alırsınız. Diyet, egzersiz, kahve tüketiminin azalması ve bol su tüketimi. Yaz yaklaşıyorken deneyin.

  1. Lazer Tedaviler: Yağ parçalamak için lazer ışınlarını sorunlu bölgeye vererek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Işınların fazla veya yanlış verilmesi damar çatlamasına, vücutta lazer yanıklarının oluşmasına sebep olur.

  1. Basınçlı yağ parçalama yöntemleri: Bu yöntemlerde vakumla sıkıştırma, basınçlı tuzlu su püskürtme gibi bir çok farklı şekilde uygulanan bu yöntem yağları parçalamak için uyguladığı basınç sonucu damarlarının ve derinin zarar görmesine sebep oluyor.

Yapılan araştırmalar bu yöntemlerin geçici ve cilde zarar veren yöntemler olduğunu gösteriyor. Selülit cilt probleminden daha çok kasların bölgesel zayıflamasıdır. Bu nedenle selülit bölgesel yapılan egzersizler ile güçlenen kaslarınızın o bölgedeki fazla yağları eritmesi sonucunda gözle görülür bir sıkılaşma sağlar. En doğal, etkili ve uzun ömürlü yöntem bölgesel egzersiz ve diyettir.

Önerilen Makaleler