Selülit Düşmanı Besinlerden Destek Alın

Yazın yaklaşmasıyla akla takılan, portakal görünümlü bacaklar rüyalarınızı mahvetmesin! Selülit sorunundan kurtulma vakti geldi. İçinde bulunduğumuz hazırlık aylarını değerlendirelim ve başlayalım selülit savaşına… Spor ve diyetin yanında mucize besinlerden faydalanın. Selüliti; egzersiz, bol su tüketimi ve en önemlisi doğru beslenme ile yok edebilirsiniz. Selülit savaşınıza yardımcı olacak doğal çözümler…

Önceliğiniz doğallıktan yana olsun…

Her hafta ayağımıza gelen, meyve ve sebzeleri elimizin tersiyle itmeye başladık. Gün geçtikçe konsantre ürün kullanımı, hayatımıza kilo sorununu ve selülit problemini soktu.  Taze mevsim meyvelerinden yararlanarak selülit görünümünden kurtulabilirsiniz.  Organik gıdalar tüketmeye özen gösterirseniz, sağlığınızı da en iyi şekilde korumuş olursunuz. Nisan ayında dergimizde ekolojik pazarların adreslerini sizlerle paylaştık.Taze meyvelerin içinden, selülite karşı en iyi gelen turunçgillerdir. Turunçgiller ailesinden ilk üç ürünümüz;

Limon:  Taze olarak tüketebileceğiniz limonu, salata, çorba ve çayla birlikte tüketebilirsiniz. Limonata yapar gibi sulandırarak hazırlayabilirsiniz. İçerisine şeker veya tatlandırıcı ilave etmeden tüketmelisiniz. Tat katmak isterseniz içerisine nane, kekik, fesleğen, elma gibi yağ yakımına yardımcı besinlerle birlikte hazırlayabilirsiniz.

Greyfurt: Taze dilimler halinde, meyve salatasıyla tüketebileceğiniz greyfurtu normal bir salatayla birlikte de tüketebilirsiniz. Sıkma greyfurt suyunu sade ya da portakalla birlikte tadını yumuşatarak içebilirsiniz. Duş aldıktan sonra, vücudunuzda portakal görünümü olan bölgelere masaj aletinizle uygulayabilirsiniz.

Portakal: Yemeklerinize katabilir, meyve salatası veya meyveli yoğurtla birlikte tüketebilirsiniz. Sıkarak sadece suyundan yararlanabilirsiniz. Portakalı, ananas suyu ile birlikte tüketmeniz, yağ yakımınızı hızlandırmaya ve selülit görünümünüzü azaltmaya yardımcı olur.

Turunçgiller dışında yardımcı besinler…

Lahana: Selülite ve aşırı kilolara karşı, size yardımcı olacak ilk besindir. Suda tuzsuz, zeytinyağı ile haşlayarak tüketebilirsiniz. Haşlanmış beyaz lahananın suyunu, sabah aç karna ve akşam yatmadan 2-3 saat önce 1 bardak içmek, yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur.

Maydanoz: Sıcak suda demlenmiş maydanozun suyunu, sabahları aç karna 1 bardak içebilirsiniz. Tadını beğenmezseniz, içine bir tatlı kaşığı limon suyu ilave edebilirsiniz.

Biberiye çayı: Yeşil çay gibi günde 2-3 bardak tüketebilirsiniz. Yağ yakımına  ve selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Toksin atıcı özelliği de olan biberiyeyi, günlük yaşamınızdan eksik etmeyin… Dikkat: Hamile ve kalp damar hastalığı olanlar kullanmamalı.

Ananas: İçeriğinde bulundurduğu bol su ve yağ yakımına yardımcı maddeleri sayesinde, sabahları aç karna tüketilebilir ve üzerine bir bardak, sıcağa yakın, ılık su içilebilir . Bu uygulamayı bir ay boyunca her gün yaparsanız, selülit sorunu olan bölgedeki görünümün düzelmiş olduğunu ve yağ oranınızdaki hızlı düşüşü kolayca fark edebilirsiniz. Bu uygulamanın yanında, öğünlerinize dikkat etmeli ve düzenli olarak her gün egzersiz yapmalısınız.

Önerilen Makaleler