SEKSİ VE İDDİALI GÖZ MAKYAJI: ‘’SMOKEY EYES’’

Buğulu göz makyajı gözlerinize bir anda seksi bir bakış katar. Bakışlarınız daha anlamlı ve iddialı olur. Zahmetli gibi görünen buğulu göz makyajının aslında oldukça basit bir uygulaması var.
1. Gözkapağına yağsız baz sürün
Göz kapağınıza uygulayacağınız fardan önce “primer” denen yağsız bir baz sürmelisiniz. Böylece gün içinde göz kapaklarınızın yağlanıp, farın bozulmasını baştan engellemiş olacaksınız.
2. Göz kalemi uygulaması
Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın. Göz kalemi gerekli yerlerde dağıtılıp, buğulu bir ifade vermek için çok uygun bir seçimdir. Bu nedenle eyeliner kullanmıyoruz. Eyelineri göz kalemi gibi rahatça yayamaz, aksine makyajınızı bozabilirsiniz.
3. Dağıt ve yay!
İşte esas noktaya geldik! Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp, tüm göz kalemini yaymayın.
4. Alt kirpikleri boyayın
Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak buğulu bir görünüm için daha uygundur.
5. Son dokunuşlar
Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.
6. Rimel ve bitti!
Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin.

Önerilen Makaleler