Günümüzde naturopatlar, organların vücut fonksiyonlarını sağlıklı bir biçimde yerine getirebilmesi ve belirli sorunlardan kurtulabilmesi için genellikle su ve fizik tedavi yöntemlerini kullanmaktadırlar. Bu yöntemler vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesine yardımcı olarak, kendi kendisini yenilemesine,güçlendirmesine ve hastalığı yenmesine yardımcı olacaktır.
 
Not: Naturopati uzmanlarının çoğu soğuk ve sıcak banyo, kompres ve sprey tedavileri biçiminde kullanılan suyun şifa sağlayıcı gücüne inanmaktadır.
 
Bu işlemler evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz türden işlemlerdir. Her ne kadar kolaylıkla uygulayabilseniz de, önceden uzmana danışmanızda fayda var.
 
Naturapat kontrolünden geçin:
Naturopati uzmanlarına başvurduğunuz zaman sizi tam teşekküllü bir muayene bekliyor olmalı. Sorununuzun neden ve nereden kaynaklandığını anlamak için belirli laboratuvar testleri istemelidir. Bunun yanında bazı organlarınızda problem olup olmadığını ve bağırsakların geçirgenliğini ölçen testlerde yapabilir. Bu testler sindirim bozuklukları, alerji, kronik yorgunluk, baş ağrısı,deri hastalıkları ve hormonal dengesizlik gibi sorunların ana kaynağını bulmaya yardımcı olur.
 

Önerilen Makaleler