SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN ÖNCE ZİHNİNİZİ HAZIRLAYIN

Yeni yılın gelmesiyle yeni hedefler belirlendi ama siz hala başlangıç yapamıyor musunuz? Çok isteyip yinede günlerin geçtiğinin farkındasınız ama bir şeyler sizi engelliyorsa, bir yerden başlamanız gerekiyor artık. Bahanelere sığınmak yerine, onlara savaş açmayı deneyin. Bedeninize hükmeden beyninizdir. bu yüzden önce zihinsel olarak başlangıca hazır olmalıyız ki, sağlam bir başlangıcımız olsun.

Sporun binlerce faydaları var ve bunlar yazmakla bitiremeyiz. Ama spor yapmanızın tek amacı vücudumuzun güzel görünmesi değil sadece, yaşlandığımızda karşılaşabileceğimiz olası sorunlara karşıda bize bir kalkan oluşturmasıda çok önemli. Bu yüzden en önemlisi zihinsel olarak kendimizi hazılamalıyız. Önce beynimizi hazırlamalıyız ki, sağlıklı yaşamak hayat tarzımız haline gelsin.

Çeşit çeşit bahaneler üretmek yerine, bahaneleri devre dışı bırakmak daha zor olsada, beyninizi hazırlarlamanız mümkün. Bu noktada zamanlama çok önemli. Bu gayretide sadece siz sağlayabilirsiniz. Hayatınızda ufak değişikliklerle aktif yaşamayı sağlayabilirsiniz mesela. Masa başında çalışıyorsanız ufak esneme egzersizleri yapabilirsiniz. Kısa mesafeleri araba yerine yürüyüş yapmayı veya bisiklet sürmeyi tercihe edebilirsiniz. Asansör yerine merdiven çıkmak gibi, ufak fırsatlardan yararlanın. Çünkü ufak değişiklikler zaman geçtikçe büyür, alışkanlık haline gelir.

Unutmayın sporunuzun da alışkanlığınız haline gelmesi sağlıklı yaşamın anahtarlarındandır.

Önerilen Makaleler