RAHATLIĞIN ADIMLARI: CHELSEA BOTLAR

chelsea botlar - monthly fitness - sarah fatoş zeybekoğlu işlek

Bir bot düşünün ki hem çok tarz dursun hem de çok rahat olsun. Nasıl mı? Bu sezon sıklıkla görmeye alışmanızı şimdiden tavsiye edeceğim model ile, “Chelsea Botlar” ile yani.  Chelsea botlar, bilekte biten, topuksuz ve bilek kısmında elastik bir malzeme bulunan ve biraz da maskülen duruşlu modellerdir.

Aslına bakarsanız, tarihçesi Viktoryen döneminde kadar uzanır ve 60’lı yıllarda “Mod” akımı döneminde ikonik bir anahtar parçayı temsil etmekteydi.  O yıllardan günümüze, 2014 yılına uzandığımızda ise karşımıza çok renkli ve farklı uyarlamaları ile evrilmiş Chelsea botlar görüyoruz. Dümdüz maskülen siyah modellerinden tutun, natürel deri tonlarına; neon renkler veya color-block akımına uygun zıt renklerin çarpıcı güzelliğinde modellere uzanan geniş bir yelpazeden bahsedebiliriz.   

Botların maskülen duruşu keskin bir görüntü oluştursa da nasıl bir tarz yakalamak istediğinizle ilintili olarak çok keyifli kombinler yapmanız mümkün. Keskin bir görünüm için botlarınızı skinny deri görünümlü pantolonlar ve dökümlü üstler ile kombinleyin. Benim ruhum daha bohem, uçuş uçuş, sert görünüm bana göre değil, diyorsanız; o halde botlarınızı yazlık tiril tiril elbiseleriniz ile kombinleyip elbiseniz ve botlarınızla uyumlu renkte kalın opak çorap ve salaş bir hırka veya deri ceketle görünümünüzü tamamlayın. Gördüğünüz gibi, kolayca her tarza uygun çözümler elde etmek mümkün.  Gece arkadaşlarınızla eğlenmeye çıktığınızda topuklu ayakkabılara ayaklarınızı mahkum edip dans etmekten ayaklarınız çok yoruluyorsa, Chelsea botların vurdumduymaz cool’luğunu mini elbiseniz ile tamamladığınızda çıkan sonuca siz de inanamayacak ve sabahın ilk ışıklarına dek eğlencenize devam edebileceksiniz.

Topuklu ayakkabılar mı? Onlar da neydi?

Önerilen Makaleler