PUMA İLE İŞ ÇIKIŞI 4 EGZERSİZ

İş hayatınızda tüm gün oturuyor ve bilgisayar başında omurganıza uygun olmayan pozisyonda uzun süre duruyor olabilirsiniz. Yanlış duruş, hareketsiz geçen saatler, vücudunuzdaki kan dolaşımının olumsuz yönde etkilenmesine, omurganızın şeklinin ve sağlığının bozulmasına neden olur. Yoğun çalışma koşulları nedeniyle spora gitmeye zaman bulamayabilirsiniz. Sizin için Monthly Fitness Dergisi olarak Puma ile birlikte hazırladığımız vücudunuzu çalıştıran, core bölgenizi kuvvetlendirecek 4 doğru hareketle iş çıkışlarında kendinize 15 dakika ayırarak kısa sürede kuvvetleneceksiniz.
Single Leg Bridge [20 Tekrar]
Single Leg Bridge 1
1.Adım: Ayaklarınız dizden bükülü yere uzanın. Ayaklarınızı dizlerinizin altına gelecek şekilde yerleştirin. Ellerinizi omuzunuzla aynı hizada yere sabitleyin. Tek bacağınızı yukarı düz uzatın
Single Leg Bridge 2
 2.Adım:  Karın ve kalça kasınızı sıkarak kalçanızı yerden yukarı kaldırın. Kollarınızı düz tutun ve ellerinizle yeri itin. Hareket esnasında kalçanızı sıkı, bacağınızı düz, ayak parmak ucunuzu dik tutun ve aşağı nefesle birlikte yavaşça inin.
Frog Jump [20 Tekrar]
Frog Jump 1
1. Adım: Kollarınızı omuz genişliğinde açın. Ayak parmak uçlarınız ve ellerinizin üzerinde duracak şekilde dengenizi sağlayın. Plank pozisyonunu alın. Karın kasınız başta olacak şekilde kol ve kalça kaslarınızı kullanarak vücudunuzu düz tutun.
Frog Jump 2
2.Adım: İki bacağınızla aynı anda ileri büyük bir sıçrama yapın ve ayaklarınızı dirseklerinizin dışına gelecek şekilde yumuşak bir inişle yerleştirin. Adımınızı aynı sıçrayışla geri alın ve plank pozisyonuna geri dönün. Tekrar büyük bir sıçrama yaparak hareketi sürekli tekrarlayın.
Dolphin Plank [20 Tekrar]
Dolphin Plank 1
1. Adım: Dirseklerinizi omuz genişliğinde açın. Ayak parmak uçlarınızın ve dirseklerinizin üzerinde duracak şekilde dengenizi sağlayın. Ayak topuklarınızı geriye doğru verin ve plank pozisyonunu alın. Karın kasınız başta olacak şekilde kol ve kalça kaslarınızı kullanarak vücudunuzu düz tutun.
Dolphin Plank 2
2.Adım: Dirseklerinizi ve ayaklarınızı yerinden oynatmadan vücudunuzu ileri ve geri hareket ettirin.
Reverse Crunch [20 Tekrar]
Reverse Crunch 1
1.Adım: Sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı doksan derece olacak şekilde dizlerden bükün. Ellerinizin kafanızın üzerinde birleştirin.
Reverse Crunch 2
Reverse Crunch 3
2.Adım: Beliniz yerde karın kasınız sıkı, bacaklarınız doksan derecelik açıyla dizlerden bükülü ve havada. Karnınızı sıkıp bacaklarınızı ve belinizi yerden ayırın, başınıza yakın bir noktaya gelmeden geri indirin.
Monthly Fitness - Puma Forever Faster
 

Önerilen Makaleler