PORTAKAL GÖRÜNÜMÜNDEN KURTULMANIN 8 YOLU

Yaz yaklaştıkça fazla kilolardan ve yağlanmadan meydana gelen selülitler strese yol açıyor. Selülit doktorların dediği gibi kesinlikle ortadan kaybolan bir sorun değil ancak, doğru beslenme ve egzersiz programı ile görünümünü en aza indirebilirsiniz. Bu gidişata dur demek istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken bu sekiz öneriyi uygulamak. Daha sonra ise bu 8 öneriyi hayat felsefeniz haline getirerek selülitlerin oluşumunu engelleyin…

  1. Günlük su tüketiminizi arttırın. Yağları parçalamak ve kandolaşımınızı arttırmak için su tam bir selülit düşmanı. Su tüketimi sayesinde kandolaşımın artacak ve fazla yağları vücuttan dışarı atman kolaylaşacaktır. Günde 2,5 litre su tüketin.

  2. Her gün minimum 30 dakika yürüyüş yapın. Yürüyüş yapmanız, yağ yakımınızı hem hızlandıracak hemde selülitli bölgedeki kasları geliştirerek bacak ve kalça bölgesindeki yağlanmadan oluşan sarkık ve portak kabuğu görünümünü azaltacaktır. Her gün düzenli yürürseniz kısa sürede kada hızlı etki alırsınız ve daha sıkı, seksi bacaklara sahip olursunuz.

  3. Sebze tüketimini arttırın. Lif oranı yüksek ve bitkisel protein bulunan sebzeleri tercih edin bakla gibi. Sebzeleri çiğ tüketmeniz içerisinde bulunan vitamin ve minarelleri daha fazla almanızı sağlar. Öğünlerinize az haşlanmış yada çiğ sebze ekleyerek selülit oluşumuna karşı koyabilirsiniz. Bir haftalık menünüzü sebzelerle kombinleyerek kendi detoks programınızı hazırlayabilirsiniz..

  4. Günde en az 100 tekrar kalça ve bacak bölgesini çalıştıran hareketler yapın.  Yapılan araştırmalar selülitin bölgesel antrenman sonucu azaldığını ve kullanılan krem, serum gibi ürünlerin selüliti yok etmediğini gösteriyor. Kullanılan selülit kremlerinin daha çok selülit çıkardığı düşünülüyor. Bu nedenle doğal ve sağlıklı yoldan ilerlemeniz en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Bölgesel kalça egzersizleri için 30 dakika bölümüne bakabilirsiniz.

  5. Tuz ve şeker tüketimini en aza indirin. Tuza minarelleri bakımından vücudumuzun ihtiyacı olsada günümüzde kullanılan miktar gereğinden fazla. Restorana gittiğinizde salata söyleseniz bile tuzlu suda veya sirkeli, limonlu suda bekletilmiş sebzelerden oluşan bir salatayı yiyor olacaksınız. Şekeri ise vücudunun dışardan almaya ihtiyacıyoktur. Günlük hayatta meyve, sebze, baklagil hatta ekmekten bile alıyorsunuz. Bu nedenle fazladan tüketilen yapay tatlandırıcılı ürünler vücudun ihtiyacından fazla alındığı için depolanır. Bu depolana bölgeler selülit, portakal kabuğu görünümüne sebep olur.

  6. Lifli gıdalar tüketin. Sizi daha uzun süre tok tutmasının yanında sindirim sisteminizin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

  7. Öğünlerinize yoğurt ekleyin. Yapılan araştırmalar diyet yapan kişilerde öğünlerine yoğurt ekleyen ve eklemeyenler arasında, her öğünde yoğurt tüketen kişilerin yoğurt tüketmeyen kişilere oranla daha hızlı kilo kaybettiklerini gözlemlemiştir. Yoğurdun içinde bulunan yararlı bakterilerden faydalanın.

  8. Gün sonunda eve geldiğinizde kalça ve bacaklarınızı soğuk su ile durulayın. Hem bütün günün yorgunluğunu atın hemde bacaklarınızdaki kan dolaşımını arttırın. Bu sayede de azda olsa kalori yakmış olursunuz.

Önerilen Makaleler