ÖZGÜVEN KIRINTISINI İÇİNİZDE BÜYÜTÜN

İyi veya kötü, olumlu veya olumsuz taraflarınızı kabul edebiliyor musunuz? Bu soruya cevap vermekte tereddüt ediyorsanız, bunu olumlu yöne çevirmeniz mümkün. Unutmayın kimse özgüvenli doğmuyor ama zorluklarla başa çıkarak başarabilirsiniz. Bu şekilde o ufak özgüven kırıntısı zamanla büyür.

Nasıl vücudumuzun yaş geçtikçe, değişime uğruyorsa, karakterimizde değişime uğruyor. Örnek vermek gerekirse bu noktada kendini kabullenme mekanizması devreye giriyor. Siz kendinizi olduğunuz gibi kabul ederseniz, mutlu olamanın yolunu bulabilirsiniz.

Herkesin kabul ettiği belirli bir kalıp düşüncenin dışında olduğunuz vakit,  kendinizi o gruba dahil hissetmeyip, kendinizi değistirme çabasında olursunuz. Unutulan önemli birşey varsa, oda yetersiz bir özgüvene sahipseniz hiç bir zaman istediğiniz vücuda ulaşamazsınız. Ulaşsanız bile özgüveniniz az ise memnun olmaz ve hep eksikliklerinize odaklanırsınız. İyinin yeteri kadar iyi ve güzelin yeteri kadar güzel olduğunu kabul etmelisiniz ki memnun olun. Etrafınızda sizi küçümseyen insanlar yerine sizi iltifatlarıyla yücelten insanlar olursa, mutlu ve huzurlu olursunuz.

Unutmayin 24 saat boyunca, ömrünüzün sonuna kadar güzel olamazsınız. Vücudunuz ve karakteriniz değişime uğruyor. Önemli olan her anımızda kendimizi güzel hissetmemiz ve bundan memnun olmamızdır.  

Önerilen Makaleler