N+TC TOUR İSTANBUL MACERASI

Kadınları bu kadar etkileyen, bu kadar güçlü ve spor sever kadını bir araya getiren muhteşem bir etkinliği geride bıraktık. Eğer katılmadıysanız sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm ve hemen eklemek istiyorum seneye umarım etkinlik tekrar gerçekleşir ve bu sefer katılma fırsatınız olur. Çünkü bu kadar eğlenceli, spor dolu, özgürce hareket edebileceğiniz, bir çok farklı spor türünü tek bir günde deneme fırsatı bulabileceğiniz başka bir etkinlik daha gerçekleşmedi. Bir çok ülkede gerçekleşen N+TC Tour ilk kez İstanbul’da ve bence dünyanın en iyi konumuna sahip bir mekanda Suada’da gerçekleşti. Boğazın ortasında, Avrupa ve Asya ‘yı birbirine bağlayan Marmara denizinin üzerinde ve iki köprünün tam olarak arasındaydı. Hem manzara muhteşemdi hem de organizasyon. Türkiye’de gerçekleşmiş olan ve katıldığım en iyi spor organizasyonuydu. Eksiksiz ve kesinlikle çok eğlenceliydi. Aşağıda NtcTourİstanbul ‘un ilk günü çektiğim fotoğraflar ve muhteşem anılar var. Açılış ilk olarak nike’ın dansçı kızlarıyla gerçekleşti. Açılışla birlikte ısınma ve ardından NTC HIT dersi ile antrenmanlar başladı.
ntc tour istanbul monthly fitness nurcan arıcan
ntctouristanbul nike monthly fitness nurcan arıcan
Hem Türk hem de yabancı Master Trainer’larla tanışma fırsatımız oldu. Her biri birbirinden fit, deneyimli ve işinin en iyisiydi. Bence dünyadaki en eğlenceli mesleklerden birine sahipler ve bu konuda en iyi olmalarının sebebi de gerçekten işlerini çok sevmeleri. Ders boyunca hem bizi yönlendiriyorlar hem de çok iyi motive ediyorlardı. Tam bırakıyorum, artık dayanamıyorum dediğin noktada yanına kadar gelip seninle birlikte egzersiz yaparak durmaman için destek veriyorlardı. Türk eğitmenlerimizle bir kez daha gurur duydum gerçekten çok iyi antrenman yaptırıyorlar ve muhteşem bir enerjileri vardı. Özellikle FİGEN YORGANCIOĞLU ve ÖZLEM DEMİRBAŞ kadın eğitmenlerimiz olarak tüm Türk kadınlarına karşı gerçekten motive edici ve birer örnektiler. Erkek eğitmenlerimizden ORÇUN YILDIZ ve MEHMET ÇETİN performansları ve kadınları pes etmemeleri için destekleriyle muhteşemlerdi. Global Master Trainerlardan hayran olduğum KIRSTY GODSO kesinlikle tüm performansının yanı sıra göz alıcı bir fiziğe ve güzelliğe sahipti. FLOR BECMAN ve SONJA MOSES bitmeyen enerjiye sahip kadınlar olarak aklıma kazındılar açıkçası.
nike monthly fitness ntc tour istanbul nurcan arıcan
Program açılış performansıyla başladı ve ardından herkes önceden seçtiği gruplarla birlikte derslerine doğru yola çıktı. İlk olarak çok sevdiğim ve çok yorulduğum NTC HIT dersine katıldım. NTC HIT dersinin içeriği kardiyo ağırlıklı bir programdı ve yağ yakmana yardımcı oluyordu. Daha sonraki dersim DANCE FUSION ile biraz kurtlarımızı döktük. Dance Fusion dersinde zillerimizi belimize takarak hem göbek attık hem de spor yaptık. Tüm kadınların ilgisini çeken en eğlenceli derslerden biriydi. Aralarda 15 dakika molalar vardı. Yorulunca taze sıkma meyve suyu standlarından içecek ve atıştırmalık bir şeyler alarak enerjimizi geri kazandık. Bir sonraki dersim Suada’nın en güzel yerinde, havuz kenarına kurulmuş KİCK BOX dersiydi. Pembe boks eldivenlerimizi takıp biraz yumruk atıp stresimizi boğazın dibine yolladık ve iyice eğlendik. Bu kadar yoğun derslerin ardından vücudumuzun sesine kulak verdik ve YOGA seansına katıldık. Hem vücudumuzu hem de zihnimizi yoga ile dinlendirdik ve tamamen dinlenen vücudumuzla günün geri kalan antrenmanlarına devam ettik. URBANSPİNNERS ile dinlenmiş olan vücudumuzu tekrar uyandırdık ve pedalları tempolu bir şekilde müzik eşliğinde çevirerek ter döktük. Antrenmanların en güzel yanı “hadi içinizden geldiği gibi sesinizin çıktığı yere kadar bağırın ve rahatlayın” diyen eğitmenlerin motivasyonuydu. Derslerde sürekli kahkahalar ve çığlıklar atılıyordu. Tüm gün şehirden, stresten uzak tamamen kendimiz olabileceğimiz, rahatlayabileceğimiz ve deli gibi çığlık atabileceğimiz şekilde hazırlanmış bir organizasyonun içerisindeydik. Her ders 30 dakika sürüyordu ve 15 dakika sonra bir sonraki derse yetişiyorduk. Çok yorulursan Dinlen & Canlan bölümünde saçlarını ördürebilir, dövme yaptırabilir, tırnaklarına renkli ojeler sürdürebilir ya da fotoğraf çektirebiliyordun.
nike ntc tur istanbul monthly fitness nurcan arıcan
Son olarak arkada boğaz manzaramla NTC pozumu veriyorum ve tüm derslere tek tek girerek hakkını vererek kazandığım NTCİSTANBUL kolyemi alıyorum. Esneme ve büyük finalle birlikte tüm kadınlar havuz kenarında günün yorgunluğunu esneyerek üzerinden attı ve kapanış partisiyle tüm yorgunluğumuza rağmen dans etmeden Suada’dan ayrılmadık. 🙂
NTC nurcan arıcan monthly fitness nike türkiye istanbul
nike istanbul ntc tour monthly fitness nurcan arıcan
 

Önerilen Makaleler