NEDEN KİŞİSEL EĞİTMENLE SPOR YAPILMALI?

Son zamanların en çok yükselen spor trendlerinden biri de şüphesiz kişisel eğitmenle çalışmak. Amacınıza uygun olarak seçeceğiniz profesyonel bir eğitmenle hedeflerinize ulaşmak elbette çok daha kolay ve eğlenceli oluyor. 

Birebir seansların faydasını görenlerin sayısı arttıkça fısıltı gazetesi ile ünü de artıyor kişisel antrenmanların, antrenörlerin.  Henüz kişisel bir eğitmenle spor yapma fırsatı bulamamış spor severler için de bu işin faydalarını bir bir sıraladım aşağıda. Bir denediniz mi vazgeçemeyeceğiniz bir spor deneyimi olacak eminim sizler için de.

  1. Kısa sürede sonuç alırsınız. Zaman kaybını azaltırsınız. Size özel, vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak en doğru programı uygulama fırsatı bulursunuz. Böylece paranızı boşa harcamamış olursunuz.
  2. Kişisel Eğitmeniniz ile yapacağınız seanslarda size en uygun tarz ile spor yaparsınız. Kendi sınırlarınızı zorlayan bir program mı yoksa tam tersi sizi çok yormadan ağır tempoda geçecek bir program mı istiyorsunuz? Taleplerinize en uygun tarzı yine bir kişisel eğitmenle belirlersiniz.
  3. Gelişiminize uygun şekilde programlarınız revize edilir. Böylece seviyeniz belli aralıklarla yükselir, hep daha iyisi için çalışırsınız. Hedefleriniz yüksek olur.
  4. Sürekli ve düzenli takiple ideal ölçülerinize ulaşmanızı sağlar. Olmanız gereken kilo, yağ oranı ve tüm diğer ölçümlerinizi sağlıklı aralıklarda tutar.
  5. Spor yapacağınız saat size göre ayarlanır. Sabahları mı daha enerjiksiniz, yoksa akşamüstleri mi? Günün hangi saatinde kendinizi enerjik hissediyorsanız o saatte spor yaparsınız.
  6. Yeni bir spora mı başlamak istiyorsunuz? Başlamadan önce kişisel antrenörünüzle yeterli hazırlığı yaparak yüzme, tenis ya da kayak gibi diğer sporlara çok daha kolay bir geçiş yapabilirsiniz.
  7. Yanlış yapmanız mümkün değil. Bütün ilginin üzerinizde olacağı bir spor seansında herhangi bir hareketi ya da nefes ritmini yanlış yapamazsınız. Böylece enerjinizi boşa harcamamış olursunuz.
  8. Özel durumlarınıza göre spor yaparsınız. Kemik erimesi, kamburluk, gebelik ya da herhangi bir ameliyat sonrası gibi özel durumlarda bile vücudunuza uygun bir programla her durumda spor yapabilmenin zevkini tadarsınız.
  9. Ne kadar bitik durumda olursanız olun hareketin son tekrarını her zaman yaparsınız. Kişisel antrenörünüz sizi gerektiğinde zorlar. Çalışmayı en çok bırakmak istediğiniz noktada devreye girip sizi motive eder.
  10. Ve en önemlisi konusunda uzman bir eğitmen eşliğinde sakatlanma riskiniz minimum seviyede olur.

Bol sporlu günler olsun herkese.

Önerilen Makaleler