NEDEN KİLO VEREMİYORSUNUZ ?

Tüm çalışmaları yapmanıza rağmen kilo veremiyor musunuz !

Çok iyi Antrenman yapıyorum , çok iyi besleniyorum , çok iyi dinleniyorum demenize rağmen kilo vermekte zorlanıyorsanız bu yazı sizin için …

Aşağıda bu durumlarda hangi sebeplerden dolayı kilo veremedigimiz ile ilgi bazı maddeleri açıklayacağım .

AMA İLK OLARAK BİLMENİZİ İSTERİMKİ KİLO VERMEK EN KOLAY SEYDİR ÖNEMLİ OLAN KAS KAYBI OLMADAN YAĞ KAYBETMEKTİR .

1- ALIŞKANLIK : Kilo verememenizdeki veya hızının azalmasındaki en büyük etken aynı antrenman ve ayni beslenme modelini uygulamaktır . Insan organizması çabuk uyuk saglayan bir sistemdir bu yüzden uygulanan veya tüketilen besinlere uyum saglar ve tepki vermez . Bu durumlarda çok kaliteli antrenman yapsanızda çok iyi beslenmedinizde kilo kayıbınız olmaz . Yapılması gereken belli aralıklar ile antrenman ve beslenme programlarınızı değiştirmelisiniz .

2- DİYABET : biz türk insanı olarak hastalanmadıkça hastaneye gitmeyen bir milletiz bu yüzden çoğumuz farkında değiliz belki diyabet hastası olduğumuzdan . Sizde antrenmanlarda çabuk yoruluyor , beslenmede krizlere giriyor iseniz yapmanız gereken en onemli testlerden biridir diyabet testi . İnsülin probleminiz varsa burda gözükecek ve beslenme antrenmanlarınızı ona göre dizayn edip kilo vermeye devam ediceksiniz .

3- TİROİD :

Diyabet gibi tiroid de başımızın belasıdır kilo kontrolümüzde . Hipotroid i olan kisiler metabolizmasının yavaşlamasından dolayı mükemmel antrenman ve beslenme olsada kilo vermede sıkıntılar yaşayacaktır . Bu yüzden kilo vermede sıkıntılar yaşıyorsanız sizde testinizi yaptırın bole bir durum varsa eğer gerekli doktor tedavisini yaptıktan sonra sizde kilo vermeye devam edin..

TETSLERİNİZİN YAPILMASI İÇİN DOKTOR, BU TESTLERE GÖRE PROGRAM İÇİNDE FITNESS EGİTMENİ VEYA KİŞİSEL ANTRENÖRÜNÜZDEN DESTEK ALMALISINIZ.

Önerilen Makaleler