MUTLU BİR BEYİN İÇİN DÜŞÜNCELERİMİZİ POZİTİFLEŞTİRELİM

Olumlu düşünmek ve başarılı olmak için hedefinizi odaklanmaktan vazgeçin. Öncelikle olumlu bir beyin yaratın. Çünkü mutluluğun yüzde 90’i, kişinin dış dünyayı algılamasına bağlıdır. Nerede olursanız olun, kafa yapınızı değiştirmek için çalışarak mutluluk seviyenizi arttırabilirsiniz. Mutluluk seviyeniz arttıkça basari oranınız artar. İşte mutlu bir beyin için 7 madde.
Madde 1
Doğru veya yanlış yoktur; dünya üzerinde 6 milyardan fazla insan var ve her insanın kendine göre doğruları var. Başkalarının düşüncelerini değiştiremezsiniz. Değiştirebileceğiniz tek şey kendi algılarınızdır. Çünkü onların doğrultusunda olumlu enerjiyi kendinize çekersiniz. Evrene yolladığınız olumlu enerjinin karşılığı ruhsal iç huzur olarak geri alır, mutlu olur ve başarıdan zevk alırsınız.
Kimse kimsenin doğrularını düzeltemez ama kendi gerçeklerimizi pozitifleştirebiliriz.
Madde 2
Düşüncelerinizin farkında olun. Bir konu hakkında olumsuz düşünüyorsanız, anından bu düşüncenizin olumlu tarafını düşünün. çünkü her olumsuz düşüncenin mutlaka olumlu karşılığı vardır.
Madde 3
Yolunda ve iyi giden şeylere yönelin. Size enerji veren ve mutlu eden uğraşılarla ilgilenin ve zamanınızı ayırın. Her şey üstünüze gelir gibi hissediyorsanız, bir defter alıp olumlu taraflarınızı yazın. Karşılaştığınız zorluklar ise sizi siz yapan ve o zorluklarla mücadele ederek benliğinizin oluştuğunu unutmayın. Her zorluğa ve her kolaylığa teşekkür edin. Çünkü onlar olmasaydı siz şuan ki “siz” olamazdınız.
Madde 4
Kitap okuyun, belgesel izleyin ve ufkunuzu genişletin ki bilgilenin. Bu sizin etrafınıza ve kendinize olsan güven duygunuz arttırır.
Madde 5
Her kötü bir olayın ardından, olumlu tarafını düşünün. Mutlu insanların hayatın olumlu taraflarından bakarken, mutsuz insanlar olumsuzluklara takılıp mutlu olmak icin sunulan fırsatları ıskalar. Oysa ıskalamak yerine onları farketmek sizi mutlu eder. Olumlu düşünerek olumlu enerjiyi çağırmak sizin elinizde. Örnek: bozulan arabanız yüzünden işinize bisikletle gitmek zorunda kaldınız. Belki geç kaldınız ama bisikletle giderek sağlığınız için iyi bir şey yaptınız.
Madde 6
Stres korku demektir, korku ise olumsuzluğu çağırır. Negatif enerjiyi ortadan kaldırarak stresle başa çıkabilirsiniz. Bunun yolu kendinize ve geleceğinize güvenmek.
Madde 7
Gülümsemeyi unutmayın. Hayatı fazla ciddiye alıp somurtmak yerine, aslında gülümseyerek bile küçük problemlerin çözüldüğünü fark edeceksiniz.
Siz bir şeye veya birine nasıl bakarsanız, oda size öyle bakar.
Gülümseyin ki, gülücükler ve mutluluklar yol arkadaşınız olsun.

Önerilen Makaleler